حقوق هزار دلاری برای مسیحی کردن مردم کردستان


یک چهره سیاسی ـ مذهبی کردستان عراق، از پرداخت حقوق هزار دلاری به کردهای عراق برای مسیحی کردن آنان خبر داد.

به گزارش سرویس بین‌الملل «بازتاب»، علی باپیر، رئیس حزب جماعت اسلامی کردستان عراق در گفت‌وگویی با هفته‌نامه «مدیا» با اشاره به برگزاری کنفرانس مسیحیان کردستان اظهار داشت: به راستی جای تعجب است که با وجود دو دولت محلی کردستان، چگونه این پدیده بروز و ظهور پیدا می‌کند! رهبران این دو دولت مرتباً می‌گویند که ما مسلمانیم و به دین اسلام افتخار می‌کنند. آنان می‌گویند هیچکس نمی تواند از ما مسلمانان تر باشد. خوب، ما هم این را قبول داریم و می‌پسندیم. اما سوال این است که چگونه زیر سایه این دو دولت، کسانی اجازه می‌یابند از دین خود برگشته و به سوی دینی مغلوط گرایش پیدا کنند و به آنان اجازه داده شود کنفرانس برگزار کنند و حتی آنان را به رسمیت هم بشناسند!؟ این امر، به راستی جای تعجب است!

وی افزود: فقط مسیحی شدن مردم، از نظر ما امر زیاد مهمی نیست ولی باید گفت که از این مهم تر و تاسف بارتر آن است که عده ای به کلی سکولار می‌شوند. چون، به هرحال کسی که مسیحی است به خدا و به حضرت مسیح و به کتاب او ایمان دارد. اما کسی که لائیک می‌شود، معتقد است که خداوند نباید در مسائل زندگی انسان دخالت داده شود.

علی باپیر اضافه کرد: اگر شماها به اسلام معتقد هستید، باید جلو این کارها را بگیرید. مسلماً رهبران کردستان، مسئول اند و باید پرسید چرا مانع این کار نمی شوید؟ آنان، حتی اگر قانونگذار و اهل قانون اند، در قانون آمده است که دین رسمی ما، اسلام است و اصول این دین باید پیاده شود و هیچ قوانینی خلاف شرع اسلام نباید به تصویب و اجرا برسد. این دین رسمی که وجود دارد، باید برایش تبلیغ کنند. این دین اجازه می‌دهد که مردم با دین های دیگر هم ارتباط داشته باشند، اما اجازه نمی دهند که مردم کرد از آن باز گردند.

وی با اشاره به واکنش خانواده‌های کرد به مسیحی شدن بستگانشان اظهار داشت: خانواده یکی از جوانان اهل رانیه (که مسیحی شده است) نزد ما آمدند و به ما گفتند که ما از این عمل فرزندان بسیار ناراضی و ناخشنود هستیم. ممکن است عده ای ناآگاه باشند و یا نخواهند هیچ دینی داشته باشند. اما این مسئله که نزد مردم ما اهمیتی نداشته باشد که مسلمان باشند یا نه، صحیح نیست. برای اکثر مردم ما خیلی مهم است که عده ای از اسلام برگشته باشند و به دین دیگری گرایش پیدا کنند.

رئیس جماعت اسلامی کردستان گفت: راساس تحقیقات ما، ماهیانه به این افراد یکهزار دلار پول داده می‌شود. به آنها می‌گویند اگر مشکلی برایت درست شد، شما را به مکان دیگری انتقال می‌دهیم. مثلاً ما دیدیم که چگونه شخصی به نام مریوان حلبچه ای را از طریق فرودگاه اربیل به خارج فرستادند. نامبرده گفته بود که غیر از جناح های مسلمان، تمام جناح های دیگر با من همکاری کرده بودند. اینان، در حالیکه تبلیغات می‌کنند که کسی از ما مسلمان تر پیدا نمی شود، با کسی همکاری کرده اند که به حضرت محمد و اسلام توهین کرده است. کسانی که مسیحی شده اند در درجه اول به خاطر سود مادی آن بوده است. دوم به خاطر تسهیل در خروجشان بوده است. سوم، اینها کسانی هستند که اصولاً فاقد دین اند و معتقدات دینی ندارند. یعنی آنها آدمهایی پای بند و معتقد به دین نبوده اند. اینها افرادی سود جو و منفعت طلب اند. اگر در اینجا، افرادی نادان مسیحی می‌شوند، در کشورهای پیشرفته، افراد با سواد و آگاه و دارای تخصص های بالا به دین اسلام می‌پیوندند.

وی با انتقاد شدید از رهبران سیاسی کردستان اظهار کرد: زمانی که مثلاً حزب ما می‌خواهد یک جلسه بزرگداشت برای حضرت محمد (ص) برگزار کند، باید به وزارت اوقاف، وزارت کشور و چند جای دیگر مراجعه کنیم تا مجوز بگیریم.
عامل دیگر، فقر و نداری مردم است. آخر این دو دولت محلی کاری کرده اند که مردم از زور فقر و نداری نمی دانند چه کار باید بکنند؟ یا باید کشور را ترک کرده و به خارج بروند ، یا خود را مست و لایعقل کرده و یا آنکه مسیحی شوند.

چرا زنان را در مدارس و در دانشگاه‌ها به خاطر داشتن روسری مورد اهانت قرار می‌دهند؟ اما کشیش از آمریکا به کردستان می‌آید، مسیحیت را تبلیغ می‌کند و کتاب انجیل را به زبان کردی منتشر کرده و به دست مردم می‌دهد. شما نگاه کنید که چگونه راه را بر مسلمانان می‌بندند و در عوض برای کافران تسهیلات قائل می‌شوند! کشیش آمریکایی به اینجا می‌آ ید و کفر خود را در اینجا رواج می‌دهد. پس معنایش این است که زد و بندهایی در میانشان وجود دارد.