حمله به یک هنرمند در خانه خودش!!

 

چیستا یثربی
صبح شنبه با دخترم در خانه بودیم و او مشغول درس خواندن بود. ناگهان صدای ضربه‌های شدید به در خانه آمد و چون این ضربه‌ها مشکوک بود، در را باز نکردیم و….
شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه دو مرد به چیستا یثربی و دخترش در خانه خودشان حمله کردند.
به گزارش خبرآنلاین، چیستا یثربی نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر شنبه ۳۰ اریبهشت ماه توسط دو مرد که یکی از آن‌ها را شناسایی کرده است، مورد حمله قرار گرفت.

او درباره این حادثه گفت: «صبح شنبه با دخترم در خانه بودیم و او مشغول درس خواندن بود. ناگهان صدای ضربه‌های شدید به در خانه آمد و چون این ضربه‌ها مشکوک بود، در را باز نکردیم و کسی هم از پشت چشمی در قابل رویت نبود.»

یثربی ادامه داد: «به فاصله چند دقیقه بعد آب لجنی از زیر در وارد خانه شد و تمام موکت‌ها را کثیف کرد. بعد از آن هم برق و آب خانه قطع شد و وقتی از همسایه‌های دیگر پرس و جو کردیم دیدم همه آن‌ها آب و برق دارند. متاسفانه ساختمان سه طبقه قدیمی ما مدیر ندارد و به همین دلیل نمی‌توانستم این مساله را به کسی بگویم.»
وی همچنین افزود: « چند لحظه بعد از قطع آب و برق، صدای توهین و ناسزا گفتن مردی که به در شیشه‌ای خانه می‌کوبید، آمد. من و دخترم از جا پریدیم اما او با شکستن شیشه‌ها قصد ورود به خانه را داشت. ما هر دو جلوی در را گرفته بودیم و در همین لحظه بود که دخترم را در را رها کرد و با هوشیاری به پلیس ۱۱۰ زنگ زد.»

یثربی با اشاره به اقدام سریع پلیس ۱۱۰، عنوان کرد: «پلیس از کلانتری یوسف آباد خیلی زود خودش را به خانه ما رساند. با آمدن ۱۱۰ نفر اول متواری شد اما نفر دوم را شناسایی کردیم. البته با کمک شاهدان عینی توانستیم ردپایی از نفر اول حمله کننده پیدا کنیم.»
وی در ادامه گفت: «پلیس بعد از دیدن شیشه‌های شکسته و جراحت وارد شده از من خواست حتما پرونده را در دادسرا پیگیری کنم و دنبال ماجرا را بگیریم. من حتما این کار را خواهم کرد و تا مرحله آخر پرونده را پیگیری می‌کنم که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی برای هنرمندان دیگر نباشیم.»
این نمایشنامه نویس با تاکید بر اینکه کسی به جز پلیس به کمک او و دخترش نیامد، اظهار کرد: «از این تعجب می‌کنم که روز روشن ساعت ۱۲ ظهر یک نفر از مغازه‌های اطراف به فریادهای من و دخترم پاسخ نداد و اگر پلیس به موقع نرسیده بود معلوم نبود چه بلایی به سر ما می‌آمد.»

۱۳۹۱/۰۳/۰۱