حمید سوریان: خیلی از مسائل را بازگو خواهم کرد

قهرمان کشتی فرنگی جهان پس از حذف از رقابت‌های المپیک پکن به خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به پکن، گفت: به دلیل آسیب‌دیدگی‌های متعددی که پیش از بازی‌های المپیک داشتم، نتوانستم خودم را خوب برای المپیک آماده کنم.


حمید سوریان پس از حذف از بازی‌های المپیک پکن در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار اعزامی ایسنا به پکن، اظهار کرد: من به دلیل آسیب دیدگی‌هایی که داشتم نتوانستم خوب تمرین کنم و با آمادگی صد درصد به المپیک نیامدم. البته فکر می‌کردم با همین میزان آمادگی هم بتوانم قهرمان شوم و از خودم توقع داشتم خوب کار کنم. اما، متاسفانه این طور نشد.


وی ادامه داد: در چند مدت اخیر به علت آسیب دیدگی از ناحیه‌ی زانو نمی‌توانستم تمرینات دوومیدانی را انجام دهم. همچنین به علت آسیب دیدگی شصت یک سری از تمرین‌های فنی کشتی را انجام ندادم اما، به خودم می‌گفتم که باید در المپیک خوب کار کنم. ولی متاسفانه این طور نشد. شرایط به گونه‌ای پیش رفت که کشتی را با یک اشتباه در برابر حریف روس واگذار کردم.


سوریان بااشاره به کنده کشی اشتباهش در دیدار با حریف روس خاطرنشان کرد: آنجا که کنده کشیدم حریفم من را انداخت و کشتی را باختم. آن مساله باعث شد که به طور کامل روحیه‌ام را از دست بدهم. از آن پس در مسابقه‌های رده‌بندی هم نتوانستم شرایط روحی‌ خوبی را به دست آورم. من نتوانستم در مسابقه‌های رده‌بندی از لحاظ روحی آماده شوم.


سوریان با تاکید بر این که من شرمنده مردم هستم، تصریح کرد: با این شکست فقط شرمنده مردم شدم. شاید برخی بگویند که استرس و فشار روانی برای من زیاد بود اما، من فکر می‌کنم استرس آنچنانی نداشتم. توقعات باعث نشد که من شکست بخورم، من خودم آماده نبودم.قهرمان سه سال گذشته‌ی کشتی جهان با اشاره به برخی از مشکلاتی که در ماه‌های گذشته داشته، خاطرنشان کرد: دوست دارم خیلی از مسائل را بازگو کنم. چرا که دوست ندارم ورزشکار دیگری هم‌چون من سال‌ها برای کسب مدال المپیک زحمت بکشد و به خاطر هیچ و پوچ و مشکلات و حاشیه‌هایی که دیگران به وجود می‌آورند، نتواند برای المپیک آماده شود. شاید برخی با مشاوره‌های غلط و یا حتی کمبود امکانات یک قهرمان را از مسیر خود خارج کنند اما، به هر حال اکنون نمی‌خواهم در این موارد صحبت کنم چرا که اکنون زمان بازگو کردن گلایه‌ها نیست. به هیچ وجه در این روزها شرایط روحی خوبی ندارم.


وی درمورد برنامه‌های آتی‌اش هم به ایسنا گفت: فعلا خسته و ناامیدم و هیچ برنامه‌ای برای آینده ندارم. در این سال‌ها همه‌ی هدف من برای پکن بود و می‌خواستم با نتیجه گرفتن در این مسابقه‌ها برای آینده‌ام برنامه‌ریزی کنم اما، متاسفانه این طورنشد. امیدوارم که در آینده بتوانم این کار را انجام دهم.