حمیده خیرآبادی،پرویز پرستویی و حمید جبلی در سریال آپارتمان، ۲۲ سال پیش / عکس

خبرآنلاین: اصغر هاشمی ۲۲ سال پیش و به بهانه ساخت سریال «آپارتمان» توانست بازیگران به نامی را کنار هم جمع کند. «آپارتمان» عنوان سریالی به کارگردانی اصغر هاشمی است که سال ۷۲ از تلویزیون پخش شد. بسیاری از بازیگرانی که در این مجموعه بازی کردند، هنوز به چهره‌های سینمایی تبدیل نشده بودند و بعد از این سریال به سینما پا گذاشتند و به صورت جدیتر فعالیت خود را دنبال کردند.

حمید جبلی

حمید جبلی در نمایی از سریال «آپارتمان»

یکی از این چهره‌ها، امین حیایی بود که اتفاقا نام او در تیتراژ به اشتباه امین حیاتی نوشته شده بود. حیایی اولین تجربه تلویزیونی خود را با اصغر هاشمی پشت سر گذاشت و بعد از آن هم در مجموعه «همسران» حضور کوتاهی داشت.

رضا کیانیان

رضا کیانیان در سومین تجربه تلویزیونی‌اش

حمید لولایی هم در این مجموعه حضور کم‎رنگی داشت و نام او در تیتراژ انتهای سریال در قسمت سایر بازیگران آورده شده بود.

نیکو خردمند

مرحوم نیکو خرمند در «آپارتمان»

پرویز پرستویی، رضا کیانیان، حمیده خیرآبادی، جمشید اسماعیل‌خانی، آتیلا پسیانی، امین تارخ، آزیتا حاجیان، حمید جبلی و نیکو خردمند از بازیگران این سریال بودند.

حمیده خیرآبادی

مرحوم حمیده خیرآبادی

این سریال روایت‌گر زندگی دکتر و پرستاری است که ضمن همکاری در بیمارستان و همسایگی در یک مجتمع مسکونی، آماده ازدواج با یکدیگر شده‌اند.

امین تارخ

امین تارخ و فاطمه گودرزی زوجی که قصه بر محور آنها نوشته شده است

غیبت ناگهانی داماد در شب عروسی، نگرانی و اضطراب دو خانواده را به سوءتفاهم و تصورات نادرست سوق می‌دهد و سبب بروز بدبینی و اختلاف میان دو خانواده می‌شود. مشکلات این زوج در ارتباط با اختلاف افراد فامیل بهانه‌ای برای نزدیک شدن به روابط خانوادگی سایر ساکنان مجتمع و همسایگان دیگر می‌شود.

پرویز پرستویی

پرویز پرستویی بازیگر مقابل شهره لرستانی در «آپارتمان»

فرهاد توحیدی فیلمنامه نویس «آپارتمان» بود که فیلمنامه این کار را سال ۶۹ نوشته بود. اصغر هاشمی چند سال پیش سریال «یک مشت پر عقاب» را نیز برای تلویزیون ساخت که در این سریال هم بازیگرانی چون رضا کیانیان و حامد بهداد، بازی می‌کردند.