حوادث تهران بزرگ در پنج روز نخست سال نو

پنج روز اول سال جدید در حالی پشت سر گذاشته شد که در حوادث مربوط به تهران، ضمن کاهش جرایم، ‌٢ فقره قتل و چندین فقره سرقت و زورگیری و دستگیری سارقان به وقوع پیوست.


به گزارش خبرنگار حوادث ایسنا مقارن ساعت ‌١۵:۱۰روز ‌۴ فروردین ماه سال جاری، ماموران کلانتری ‌١� ٨ نواب با اطلاع از مرگ مشکوک زنی ‌۴٣ ساله به هویت صغری – س در موقعیت خیابان رودکی در محل حاضر شدند.


تحقیقات نشان داد: مقتول که دست و پای وی نیز هنگام قتل بسته شده بود، بر اثر بسته شدن روسری به دور گردنش خفه شده و به قتل رسیده است.


پسر این زن در پاسخ به ماموران گفت: مادرم با پدرم متارکه کرده و تنها زندگی می‌کرد و وقتی به منزل رسیدم متوجه قتل او شدم.


بنابراین گزارش، در یک مورد قتل دیگر که در تاریخ ‌٣ فروردین رخ داد زنی ‌٢۶ ساله در منزل مسکونی‌اش به قتل رسید.


خواهر همسر این زن در تحقیقات پلیسی به ماموران گفت: ساعت ‌٨:۵۰ همسر برادرم طی تماسی تلفنی با من عنوان کرد که حالم خوب نیست و من نیز بلافاصله خود را به منزل وی رسانده و با جسد بی‌جان «سودابه» در پشت درب اتاق مواجه شدم.


با دستور قاضی ویژه قتل، همسر مقتول به نام «حمیدرضا – ن» به همراه برادرش جهت بررسی‌های بیشتر در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند.


تحقیقات جهت دستگیری قاتلان این دو پرونده همچنان ادامه دارد.


اما تهران بزرگ در این ایام شاهد تصادفاتی نیز بود.


دریک حادثه‌ رانندگی در اتوبان آزادگان بین یک دستگاه کامیون و موتور سیکلت راکب موتور سیکلت به نام


«ابوالفضل گودرزی» که ‌۴� سال داشت، بر اثر شدت جراحات جان باخت و سرنشین موتور سیکلت به نام


«محمد حسن گودرزی» نیز به بیمارستان اعزام شد.


به گفته‌ ماموران علت تصادف بی‌احتیاطی راننده‌ کامیون بوده است.


ماموران پلیس در پنج روز اول سال جدید همچنین موفق به کشف ‌۵ کیلو و‌٩� � گرم انواع مواد مخدر و دستگیری ‌۴ فروشنده‌ این مواد در تهران شدند.


ماموران پایگاه هشتم معاونت مبارزه با مواد مخدر نائب، پس از دریافت اخباری مبنی بر این که فردی به هویت «حسن – ص» ‌٢۵ ساله در خیابان دستغیب مبادرت به توزیع مواد مخدر می‌کند، با شناسایی نامبرده، در بازرسی از مغازه‌ وی مقدار ‌٨� � گرم شیشه و ‌٢٧� گرم تریاک از داخل گاوصندوقش کشف و ضبط کردند.


در عملیاتی دیگر در پی اعلام اخباری به ماموران پایگاه دوم معاونت مبارزه با مواد مخدر، مبنی برفعالیت دو فروشنده‌ مواد به نام‌های محمد ـ آ ،‌٢٧ ساله و کیومرث ـ م، ‌٢٣ ساله در منطقه‌ تهرانسر، پس از دستگیری کیومرث، در بازرسی از منزل وی مقدار ‌١ کیلو و ‌٢۴� گرم کراک و ‌۵� � گرم حشیش کشف کردند.


در این حال متهم دیگر که به منزل کیومرث مراجعه کرده بود نیز دستگیر شد و در بازرسی از منزل وی ‌۵/٨ گرم کراک و ‌۴ صوت شیشه کشف و ضبط شد.


برابر اخبار واصله به معاونت مبارزه با مواد مخدر مبنی بر این که فردی به هویت بهروز – م در خیابان نبرد مبادرت به تهیه و توزیع مواد مخدر می‌کند ماموران طی یک معامله‌ صوری موفق نامبرده را به همراه ‌٣ کیلو گرم تریاک دستگیر کنند.


همچنین با حکم قضایی در بازرسی از منزل متهم مقدار ‌١۶� گرم تریاک نیز کشف و ضبط شد. تحقیقات جهت دستگیری دیگر همدستان این پرونده‌ها ادامه دارد.


گزارشهای دریافتی مربوط به زورگیری نیز حاکیست مقارن ساعت ‌١٢:۳۰ پنجم فروردین ماه، دو تن با مراجعه به کلانتری ‌١٢٢ دربند اظهار کردند که ‌٣ جوان در میدان سربند با تهدید چاقو وجوه نقد آنها را به زور گرفته و متواری شده‌اند.


ماموران پس از اطلاع از موضوع با اجرای طرح مهار موفق شدند سه نفر به هویت‌های امیر – ف ‌٢٢ ساله، محسن – س ‌٢١ ساله و محمد – ک که ‌١٨ ساله را دستگیر کنند.


متهمان پس از انتقال به کلانتری به ارتکاب جرم اعتراف کرده و جهت تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.


همچنین در پی مشکوک شدن ماموران کلانتری ‌١١٩ مهرآباد جنوبی در خیابان آزادی به دو سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت فاقد پلاک و انتقال مظنونان به نامهای حسین – س ‌٢� ساله و اکرم – خ ‌١٩ ساله به کلانتری، این افراد توسط دو تن از مالباختگان کیف‌قاپی‌های روزهای اخیر شناسایی شده و به ‌۵ فقره کیف قاپی دیگر نیز معترف شدند.


در پی دستگیری سارقان زورگیر، مقارن ساعت ‌١٨:۰۰ مورخ ‌٣ فروردین ماه سال جاری ماموران کشف پلیس آگاهی تهران بزرگ حین گشت‌زنی در بزرگراه شیخ فضل الله با مشاهده‌ یک دستگاه پراید که شماره آن به علت زورگیری تحت تعقیب مراجع قضایی بود به تعقیب آن پرداختند.


به دنبال بی‌توجهی سرنشینان آن به فرمان ایست پلیس، ماموران با شلیک ‌٢ گلوله، خودرو را متوقف و دو سرنشین آن را دستگیر کردند که جهت تحقیقات به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.


به گزارش خبرنگار حوادث ایسنا، مقارن ساعت ‌١٩:۲۵ دوم فروردین با اعلام ‌١١� به کلانتری ‌١۶٨ سیزده آبان مبنی بر عربده کشی و ایجاد مزاحمت توسط عده‌ای از اراذل و اوباش برای مردم، ماموران به محل اعزام و موفق به دستگیری ‌۴ تن به هویت‌های محسن – م، محمد – م، مجتبی ـ ح و داوود – ک شدند.


متهمان در حین دستگیری با قمه و چاقو اقدام به حمله به سمت ماموران کردند و ماموران نیز متقابلا اقدام به شلیک ‌۴ تیر کردند که یکی از تیرهای شلیک شده به ساق پای متهم ردیف اول برخورد کرد.


همچنین متهمان یکی از ماموران را از ناحیه صورت مصدوم کردند که هر دو مصدوم حادثه جهت مداوا به بیمارستان منتقل شدند.


دستگیری سارقانی که با مواد بیهوش کننده قصد سرقت خودرو پراید را داشتند از دیگر کشفیات پلیس در اولین روزهای سال ‌٨۵ بود.


بنا براین گزارش مقارن ساعت ‌١٨، مورخ یک فروردین ماموران کلانتری ‌١۵١ یافت آباد حین گشت‌زنی در خیابان ‌١۵ متری به یک دستگاه خودرو پراید با ‌۴ سرنشین مشکوک شدند که به دنبال بی‌توجهی به فرمان ایست طی دقایقی تعقیب و گریز خودرو را متوقف کردند.


ماموران با مشاهده‌ بی‌هوشی سرنشیین جلو، سه سرنشین دیگر خودرو به هویت‌های مجید – م، سعید – م و سجاد – ج را که هر سه ‌٢۴ سال سن داشتند را دستگیر و در بازرسی از آنها تعدادی قرص «کلونازپام» و یک آب میوه‌ مسموم کشف کردند.


در بررسی مشخص شد که متهمان با دادن آب میوه‌ی آلوده به مواد بیهوش کننده به راننده خودرو قصد سرقت آن را داشتند.


در همین تاریخ با کشف خودرو پیکان مسروقه توسط ماموران کلانتری ‌١۵� تهرانسر مشخص شد که سارق خودرو که حمیدرضا – م نام دارد، ‌۵ روز قبل خودرو را از پدرش سرقت کرده که در بررسی پرونده نامبرده مشخص شد وی دارای سابقه سه سال زندان به دلیل سرقت است.