حوادث رانندگی نوروزی در گلستان ۱۴ کشته برجای گذاشت

سرهنگ علی عبدی در گفت‌وگو با خـبـر‌نگار مهر بیان نمود: در حال حاضر تمامی محور ‌های مواصلاتی استان گلستان باز بوده و تردد وسایل نقلیه روان و در برخی مواقع با کندی صورت می‌ گیرد.

وی با اشاره به ورود سامانه هوای بارشی و لغزنده بودن کلیه محور ‌های مواصلاتی سطح استان بیان کرد: رانندگان و مسافران نوروزی هنگام تردد در جاده ‌های گلستان به دلیل ریزش باران و لغزنده بودن جاده احتیاط کنند.

او با بیان اینکه تردد در محور ‌های شرقی استان به صورت روان با حجم بالای تراکم خودرویی در حال جریان است، خاطرنشان نمود: روز گذشته در محور جنگل گلستان ترافیک نیمه سنگینی وجود داشت که با تلاش ماموران پلیس راه تردد در این محور نیز به صورت روان در جریان است.

کاهش ۸ درصدی تصادفات برون شهری گلستان

علی عبدی با اشاره به سوانح رانندگی از ابتدای طرح نوروزی تاکنون بیان کرد: بر اثر بی احتیاطی برخی راننده ‌ها از ۲۵ اسفند ماه تا دهم فروردین ماه سال جاری در سطح جاده ‌های استان ۱۱ فقره تصادف فوتی به وقوع پیوست که شوربختانه در این سوانح رانندگی ۱۴ نفر از هم استانی ‌ها جان خود را از دست دادند.

سرپرست پلیس راه استان گلستان تصریح نمود: طی این مدت ۶۷ فقره تصادف جرحی در سطح جاده ‌های برون شهری استان به وقوع پیوست که ۸۳ نفر مجروح شدند.

به گفته وی مجموع تصادفات سوانح رانندگی در سطح جاده ‌های استان از ابتدای طرح ترافیکی نوروزی پلیس تا دهم فروردین ماه هشت درصد کاهش و تعداد مجروحان، ۱۲درصد کاهش را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان می‌ دهد.

عبدی یشترین علت تصادف طرح نوروزی امسال را تشریح نمود و بیان کرد: توجه نکردن به جلو، سرعت و سبقت غیر مجاز، رعایت نکردن حق تقدم و انحراف به چپ از مهم ترین علل تصادفات نوروزی بوده است.

او برخورد پلیس با تخلفات حادثه ساز را قاطع و بدون اغماض عنوان نمود و افزود: تخلفاتی چون سرعت و سبقت غیر مجاز، انحراف به چپ و عدم استفاده از کمربند ایمنی و عدم رعایت حق تقدم از نگاه تیز عوامل پلیس دور نخواهد ماند.

سرپرست پلیس راه گلستان در پایان به رانندگان  توصیه نمود با احترام به مقررات راهنمایی و رانندگی، پرهیز از شتاب و عجله با اندکی صبر و گذشت، از وقوع تصادف و حوادث تلخ رانندگی در کلیه ایام بخصوص تعطیلات نوروزی پیشگیری کنند.

خـبـر و مطلب بالا در گروه حوادث و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۳۰ March 2016 | 3:11 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.