محصولات دانلودی

خاصیت تسکین بخش روغن زیتون


images/20070407/olive.jpg جام جم آنلاین: براساس تحقیقاتی که در آمریکا انجام شده اند ، نشان می دهند که نوع مرغوب روغن زیتون دارای یک ماده شیمیایی طبیعی است که مانند یک داروی مسکن عمل می‌کند.
به گزارش شبکه BBC ، نتیجه این تحقیقات نشان می دهد که ‪ ۵۰‬گرم روغن زیتون فرآوری نشده،معادل یک دهم یک دز داروی ایبوپروفن اثرتسکین بخش دارد.
به گفته گروهی از پژوهشگران در فلوریدا ماده‌ای که در روغن زیتون وجود دارد یعنی اولئوکانتال مانند یک داروی ضد التهاب موثر است.
این پژوهشگران می‌گویند در حالی که این ماده تا آن اندازه قوی نیست که برای تسکین سر درد از آن استفاده شود، ولی نشان‌دهنده منافع رژیم‌های غذایی کشورهای حوزه دریای مدیترانه است.
ماده‌ اولئوکانتال که مقدارآن در زیتون تازه،بیشتراست مانند ایبوپروفن و سایر داروهای ضد التهاب در فعالیت آنزیم‌هایی که موجب التهاب و تورم می‌شوند تاثیر می‌گذارد. عارضه التهاب به عوامل مختلف از جمله بیماری قلبی و سرطان ارتباط داده شده است.

پل برسلینیکی از تهیه‌کنندگان گزارش، می‌گوید:رژیم غذایی کشورهای حوزه دریای مدیترانه که روغن زیتون یکی از مواد اصلی آن است از مدتها قبل برای سلامتی انسان مفید تشخیص داده شده بود و در کاهش خطر سکته مغزی ، بیماری‌های قلبی، سرطان پستان، سرطان ریه و برخی از انواع فراموشی تاثیر مثبت دارد.
پژوهشگران هنگامی متوجه خاصیت‌های تازه روغن زیتون شدند که دیدند روغن زیتون فرآوری نشده به همان شیوه ایبوپروفن، موجب ناراحتی در قسمت عقب گلو می‌شود.
کلر ویلیامسون متخصص تغذیه در انجمن تغذیه بریتانیا می‌گوید: روغن زیتون دارای رشته خواصی است که ضد اکسیدان بودن از آن جمله است ولی این که بگوییم روغن زیتون اثر دارویی دارد، موضوعی است که به تحقیقات بیشتری نیازمند است.
کلر ویلیامسون یاد آور می‌شود که مقدار چربی روغن زیتون زیاد است و تنها در حد اعتدال باید مصرف شود.
نتیجه این تحقیقات در نشریه « نیچر» منتشر شده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما