خاطره رضا رشیدپور از مشایی و زاپاس مشایی!

رضا رشیدپور مجری تلویزیون در وبلاگ شخصی خود با نام “فقط چند خط “، مطلبی را با عنوان “زاپاس المشایی ” منتشر کرده است.

در این مطلب آمده است:

بعضی چهره ها بسیار خبرسازند . مثلا آقای مشایی . به هر سایت خبری که سر می زنم حتما نشانه ای از او هست . می دانید که مدتی مدیر رادیو تهران بوده و احتمالا برخی کارکرد های خبری را آموخته باشد . شاید به همین دلیل تلاش می کند تا خودش را در صدر اخبار نگه دارد . من خاطره ی عجیبی از ایشان دارم و این مطلب را برای اولین بار مکتوب می کنم . تمام هماهنگی های لازم برای حضور وی در برنامه ی مثلث شیشه ای انجام شده بود . خود من چند بار با تلفن همراهشان تماس گرفته بودم .

شب قبل هنگامه قاضیانی مهمان برنامه بود . انتهای برنامه حضور رحیم مشایی در برنامه ی فردا را اعلام کردم و از خانم قاضیانی خواستم که اگر سوالی از ایشان دارد بپرسد . چند لحظه ای صبر کرد و بعد گفت …. از ایشان بپرسید که چرا بسیاری از بناهای تاریخی را با کاربری کافی شاپ و سفره خانه ی سنتی اجاره می دهند ؟ …….

تا اینجای داستان همه چیز طبق روال پیش می رفت تا اینکه ساعت چهار بعد ازظهر تلفن همراهم زنگ زد . مدیر روابط عمومی سازمان میراث بود . با لحنی تند حضور رحیم مشایی در مثلث شیشه ای را منتفی اعلام کرد . حدس می زنید دلیل این کار چه بود ؟!

ظاهرا ظهر همان روز ایشان به همراه آقای احمدی نژاد از کاخ موزه ی گلستان بازدید می کنند و در آن میان خبرنگار یکی از خبرگزاری های مهم کشور سوال دیشب هنگامه قاضیانی را از آقای مشایی می پرسد . ایشان اخم ها را در هم می کشند و می گویند که این حرفهای بی اساس را چه کسی گفته ؟ خبرنگار مربوطه هم هول می کند و به جای قاضیانی می گوید رشیدپور . طوفانی برپا می شود که مپرس ! با صدای بلند دستور می دهند که من به برنامه ی این آقا نمی روم و از این حرفها ………

حالا یک سال می گذرد و احساس می کنم اصولا وقتی پاسخی برای یک سوال منطقی نداریم تنها راهی که می ماند عصبانیت نمایشی است ! خلاصه حتی مدیران سازمان هم از تصمیم غیر حرفه ای ایشان دلخور شدند و کلی پشت سرشان غیبت کردند ……

من هم به مهرداد بذرپاش زنگ زدم تا به عنوان یک چهره ی شاخص از جناح دولتی به برنامه بیاید . او هم آمد و روی آنتن خودش را زاپاس المشایی معرفی کرد.