خاطره علی پروین از دیدار با امام خمینی (ره)

آخرین نیوز: پیشکسوت فوتبال گفت: به خاطر علاقه‌ای که به امام داشتم، سعی کردم جلوی صف باشم که با توجه به احترامی که به ما می‌گذاشتند، این اتفاق افتاد.

علی پروین در آستانه سی‌ و سومین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی در گفت‌وگویی با خبرنگار ورزشی فارس، از خاطرات دیدارش با امام خمینی (ره) صحبت کرد.

وی اظهار داشت: پس از اینکه از سوی کاظم رحیمی، یکی از زحمتکشان و فوتبالیست‌های پرسپولیسی سابق و از بچه‌های خوب و باصفای آن دوره اعلام شد که قرار است با توجه به رایزنی‌هایی که با حاج احمد شده به دیدار امام خمینی (ره)‌ برویم، باور کنید چند روزی در پوست خود نمی‌گنجیدیم. هر روز از خودمان سؤال می‌کردیم که کی این قرار عملی می‌شود.
وی افزود: با لطف خدا فراهم شد تا به دیدار امام خمینی (ره) برویم. روز خاطره‌انگیز برای من و بازیکنان شاهین و استقلال بود. حدود ۱۰۰ نفر بودیم که به دیدار امام رفتیم. به خاطر علاقه‌ای که به ایشان داشتم، سعی کردم بیشتر جلوی صف باشم که با توجه به احترامی که به ما می‌گذاشتند، این اتفاق افتاد.
پروین عنوان کرد: بالاخره با ذوق فراوان به دیدار امام خمینی (ره) رفتیم. ایشان حدود یک ساعت حرف‌های بسیار شیرینی را برای ما زدند. آن جمله معروف که «من ورزشکار نیستم اما ورزشکاران را دوست دارم» را هم فرمودند. همین مورد باعث شد شوق بسیاری را در دل خود داشته باشیم و همه زیر لب با یکدیگر صحبت کنیم.

علی پروین خاطر نشان ساخت: حال و هوای عجیبی در دیدار با امام داشتیم. باور کنید هیچ درخواستی از ایشان نداشتیم. فقط به حرف‌های شیرین امام خمینی(ره) گوش دادیم. این اتفاق یکی از شیرین‌ترین خاطرات زندگی من است که هیچ وقت آن را فراموش نمی‌کنم. امام در آن دیدار نشان دادند به ورزش علاقه زیادی دارند و در حرف‌های شیرینشان مشخص بود ورزشکاران باید کاری کنند که جوانان بیشتر به ورزش رو بیاورند.
سرمربی سابق پرسپولیس و تیم ملی فوتبال یادآور شد: در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، باز هم یاد و خاطره امام را گرامی‌ می‌داریم. این را می‌گویم که دیدار با ایشان در آن روز تاریخی در کنار بچه‌هایی که با عشق و دل برای کشورشان فوتبال بازی می‌کردند، بسیار لذت‌بخش بود؛ البته اینقدر این دیدار زود تمام شد که متوجه نشدیم زمان چطور گذشت.

۱۹ بهمن ۱۳۸۹


یک نظر برای "خاطره علی پروین از دیدار با امام خمینی (ره)" ارسال شده
  1. محسن گفت:

    بی ادب ترین و بی فرهنگ ترین شخصی که میتونه توی تو فوتبال باشه همین آقای پروین هستش.