خانواده‌های تهرانی به طور میانگین ۱۷ دقیقه در کنار هم هستند

مدیر مراکز فرهنگی هنری شهرداری منطقه ۸ تهران گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد میانگین زمانی که خانواده‌های تهرانی در کنار هم هستند، ۱۷ دقیقه است. به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس (توانا)، حامد سلیمانی امروز در نشست مطبوعاتی «هفته فرهنگی خانواده» که در فرهنگسرای خانواده برگزار شد، اظهار داشت: طبق اعلام مرکز آمار ایران، نزدیک به ۶۰ درصد طلاق‌ها در ایران به عدم آگاهی در زمینه بهداشت جنسی و روانی برمی گردد.
وی با اشاره به اجرای طرح آموزش بهداشت جنسی و روانی توسط فرهنگسرای خانواده با حضور ۷ هزار شرکت کننده برای نخستین بار در کشور بیان داشت: طی بررسی های انجام شده ۷۱ درصد این افراد از طریق مطالعات شخصی، اطلاعات جنسی مورد نیاز خود را به دست می‌آورند و تنها ۳ درصد آنها اطلاعات لازم را از طریق والدین خود کسب می‌کنند.
سلیمانی تصریح کرد: بر اساس این جامعه آماری، اکثر زوج ها و بخصوص افراد تحصیل کرده دارای این توهم هستند که اطلاعات جنسی زیادی دارند؛ اما بعد از آموزش مشخص شد میزان آگاهی زوجین کمتر از حد متوسط است و همین توهم دانستن موجب شده افراد در پی آموزش بهداشت جنسی و روانی نباشند.
وی گفت: در این طرح، به هر زوج ۲۴ ساعت آموزش به صورت حضوری داده می شود و بعد از گذشت یکسال، آموزش‌ها از طریق مکاتبه تکرار می‌شود.
مدیر مراکز فرهنگی هنری شهرداری منطقه ۸ تهران اضافه کرد: حدود ۳۰ درصد ازدواج ها در استان تهران در سال اول منجر به طلاق می‌شود.
وی همچنین اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات زوج جوان با خانواده آنها بوده است و باید خانواده زوج ها هم آموزش داده شود تا به مقتضیات خانواده امروز آشنا شوند.