خاویر کلمنته اهل شطرنج در فوتبال نیست
خاویر کلمنته اهل شطرنج در فوتبال نیست


خبرگزاری فارس: سردبیر بخش فوتبال خارجی روزنامه آس اسپانیا گفت‌: از دید من، خاویر کلمنته اهل شطرنج در فوتبال نیست.


مانوئل استبان، خبرنگار و تحلیلگر فوتبال اروپا در گفت و گوی اینترنتی با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس اظهار داشت: وقتی از کاپلو می نویسم، گاهی ساعت‌ها غرق در تفکر می شوم چرا که او مربی اهل تفکر است و به شطرنج اندیشه در فوتبال اعتقاد دارد.
وی ادامه داد: برخی مربیان اهل شطرنج نیستند؛ البته این الزاما یک نقطه ضعف نیست بلکه شماری مثل کلمنته، هرگز خود را برای تحلیل حریف به دردسر نمی‌اندازند. آنها تنها تیم خود را در ایده‌آل ترین حالت به میدان می فرستند.
وی افزود: به عنوان یک تحلیلگر، اصلا دوست ندارم از مربیانی که اهل حساب و کتاب و اندیشه نیستند، طرفداری کنم.
وی که از نتایج انتخابات فدراسیون فوتبال ایران باخبر بود، برای این تیم در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۰ افریقا جنوبی آرزوی موفقیت کرد.
مانوئل استبان باشگاه رئال ماردید را شایسته حضور در صدر جدول با اختلاف ۹ امتیاز ندانست.
وی اظهار داشت: ۳ مدعی جدی برای قهرمانی در جدول لالیگا تلاش می کنند؛ رئال مادرید، ویارئال و بارسلونا که احتمال پیوستن اتلتیکو مادرید و والنسیا به این جمع نیز وجود دارد.
تحلیلگر فوتبال آسیا در مجله World soccer افزود: رئال مادرید مثل سال گذشته بازی نمی‌کند. این تیم خیلی خوش شانس است و تیم‌هایی مثل ویارئال و اتلتیکو مادرید در انتظار کوچکترین لغزش از سوی مردان شوستر هستند.
وی عنوان کرد: مجموعه ای از اشتباهات نابخشودنی در بازی‌های گذشته رئال مادرید، هر غریبه ای را مجاب می کند تا این تیم را شایسته چنین صدرنشینی قاطعانه ای نداند. در واقع، کم کاری سایرین، مادرید را به این جایگاه رسانده که با جبران آن، روزهای سخت رئال هم فرا می‌رسد.