خداحافظی «عموپورنگ» با اجرای زنده

«عموپورنگ» پس از یک دهه اجرای زنده‌ی تلویزیونی، از هفته آینده با اجرای زنده خداحافظی می‌کند.

تهیه‌کننده برنامه‌ «عموپورنگ» در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر عنوان کرد: برنامه‌های زنده «پورنگ» به صورتی که می‌بینیم در سال آینده تمام می‌شود.

مسلم آقاجان‌زاده ادامه داد: «عموپورنگ» در یک دهه فعالیت، قدیمی‌ترین و پرمخاطب‌ترین برنامه کودک سیما به این سبک بوده است. در نظرسنجی‌های مرکز تحقیقات صدا و سیما در پاییز امسال نیز «عموپورنگ» با ۹۰ درصد، پربیننده‌ترین برنامه کودک بود.

وی اعلام کرد: از سال بعد به جای برنامه زنده با مساعدت معاونت سیما و مدیر شبکه دو قرار است تغییر ژانر بدهیم و فضای برنامه را عوض کنیم؛ سعی می‌کنیم سال بعد یک برنامه جدید با فرمت جدید ارائه دهیم.

تهیه‌کننده «عموپورنگ» در ادامه اذعان کرد: ما به شدت از تکراری شدن می‌ترسیم و نمی‌خواهیم تکراری باشیم. به همین دلیل هم در یک دهه‌ای که برنامه داشتیم به شکل مداوم تغییراتی را در برنامه ایجاد می‌کردیم که به تازه شدن برنامه کمک کند.

آقاجان‌زاده با اعلام این که هفته‌ی آینده آخرین برنامه‌های زنده و روتین «عموپورنگ» پخش خواهد شد، گفت: به این نتیجه رسیدیم که ظرفیت این برنامه برای اجرای زنده اشباع شده و باید روی ساختارها و طرح‌های جدید کار کنیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه احتمالا برنامه‌های جدید «عموپورنگ» در شکل تولید و غیر زنده از اواخرتابستان سال آینده روی آنتن می‌رود،‌ عنوان کرد: مدام روی آنتن بودن به ما ضربه می‌زند و فرصت نوسازی و بازسازی را از ما می‌گیرد؛ مسؤولان اصرار دارند برنامه زنده را قطع نکنیم، ‌اما ما به استراحت نیاز داریم.

تهیه‌کننده «عموپورنگ» در ادامه خاطرنشان کرد: درجه اهمیت برنامه‌های زنده و پلاتویی برای مردم و مسؤولان خیلی پایین است و برنامه‌های نمایشی برای مسؤولان اهمیت بیشتری دارد.

آقاجان‌زاده در پایان گفت: ما باید تازگی خود را حفظ کنیم در همین راستا دست به هر نوع تغییر سبکی زدیم؛ برای تازه شدن به تغییرات اساسی‌تر نیاز داریم و نمی‌خواهیم درجا بزنیم. به همین دلیل به فضاها و امکانات بیشتری نیاز داریم که مسؤولان و به ویژه دکتر دارابی ـ معاون سیما ـ در این رابطه به ما قول همکاری داده‌اند.

۱۶ اسفند ۱۳۸۹