خداداد عزیزی: به مربیگری تیم ملی فکر می‌کنم نه ابومسلم
عزیزی: به مربیگری تیم ملی فکر می‌کنم نه ابومسلم


خبرگزاری فارس: اتفاقات اخیر باشگاه ابومسلم مشهد و کناره‌گیری اکبر میثاقیان از مربیگری این باشگاه به فاصله یک روز پس از پیروزی مقابل پرسپولیس اولین شوک لیگ ششم بود.


به گزارش خبرگزاری فارس، گرچه مسائلی همانند مشکلات مالی و خستگی از جمله دلایل استعفای میثاقیان عنوان شده اما از مدت‌ها پیش بحث اختلاف این مربی با خداداد عزیزی به گوش می‌رسید و عده‌ای این موضوع را علت اصلی جدایی میثاقیان می‌دانند، هر چند خداداد عزیزی این قضیه را به طور کلی نفی می‌کند.
عزیزی رئیس سازمان فوتبال باشگاه ابومسلم در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس به این ابهامات پاسخ می‌دهد:
* استعفای میثاقیان آن هم در این شرایط کمی عجیب بود؛ اینطور نیست؟
اتفاقات عجیب و غریب زیادی در فوتبال ایران رخ می‌دهد. کناره‌گیری میثاقیان هم در این دسته قرار دارد، اما این اتفاق عجیب از سوی من یا باشگاه ابومسلم انجام نشده است. میثاقیان ترجیح داد از ابومسلم برود و حتماً دلایل قانع کننده‌ای داشته است.
* اما نمی‌توان به راحتی این موضوع را پذیرفت که وی به دلیل خستگی یا مسائل مالی استعفا داده است، مباحثی همانند اختلاف با شما مطرح شده است.
* من هیچ مشکلی با میثاقیان نداشتم و به عنوان رئیس سازمان فوتبال ابومسلم تا آنجا که توانستم از این مربی حمایت کردم. هیچ وقت هم علیه او حرف نمی‌زنم.آنهایی که به دنبال این هستند تا بگویند من علیه میثاقیان کودتا کردم، بهتر است به دنبال دلایلی دیگری باشند. لزومی ندارد که علیه او کاری انجام دهم.
* از روز اولی که شما در باشگاه ابومسلم پست گرفتید، بحث اختلاف با میثاقیان مطرح شد، می‌گفتند می‌خواهید جای او را در ابومسلم بگیرید.
آنهایی که خیلی دوست دارند بگویند من در مسائل فنی دخالت می‌کنم، بهتر ست نگاهی به پیشنه‌ام بیندازند. پیشینه‌ای که با ۱۸ سال دویدن،خون دل خوردن، آسیب دیدن و تلاش کردن به دست آوردم به این راحتی از دست نمی‌دهم. معدود افرادی در فوتبال ایران هستند که گذشته‌ای همانند من دارند. مطمئن باشید بخاطر مربیگری ابومسلم پیشینه‌ام را زیر سؤال نمی‌برم.
* یعنی هیچ تمایلی برای نشستن روی نیمکت ابومسلم ندارید؟
اصلا من نمی‌توانم روی نیمکت بنشیم چون که مدرک مربیگری ندارم. یکی از موارد اساسی برای مربیگری در لیگ برتر داشتن مدرک مربیگری A است. من کدام مدرک مربیگری را دارم؟ اگر قرار باشد یک روز به مربیگری فکر کنم به حضور روی نیمکت تیم ملی می‌اندیشم. شاید برای خیلی‌ها نشستن روی نیمکت ابومسلم جذاب باشد اما برای من هیچ لذتی ندارد. همیشه به دنبال کارهای بزرگ هستم به همین دلیل اگر یک روز بخواهم مربیگری کنم فقط به تیم ملی فکر خواهم کرد.
* این‌آرزوی بزرگی نیست؟
به هیچ وجه. این را هم بگویم اگر روزی مربیگری تیم ملی به من پیشنهاد شود اگر ببینم با پذیرفتن این مسئولیت پیشینه‌ام به خطر می‌افتد، هرگز آن را قبول نخواهم کرد. گذشته‌ام را که با خون دل به دست آوردم به راحتی از دست نمی‌دهم.
* بخاطر همین مسئله بود که از فوتبال خداحافظی کردید؟
دقیقاً همین طور است. الان ۳۵ ساله هستم و حداقل تا ۲ سال دیگر می‌توانم بازی کنم کما اینکه پیشنهادهای خوبی هم داشتم ،اما دوست ندارم مثل خیلی از بازیکنان پا به سن گذاشته در ورزشگاه علیه من شعار دهند و بگویند خداداد حیا کن.
نمی‌خواهم انگ پیرمرد بودن به من بزنند. دوست ندارم با یک سال فوتبال بازی کردن و دریافت مبلغ هنگفتی همه آنچه را که دارم از دست بدهم. این موضوع را الان هم رعایت می‌کنم و بخاطر مربیگری، گذشته‌ام را خراب نمی‌کنم .آنچه که خیلی‌ها دنبالش هستند من در سال‌های گذشته بدست آورده‌ام. اینکه روزی بخواهم ۴بازیکن جوان را تمرین دهم اصلاً در فکرم نمی‌گنجد. بروم با آنها تمرین کنم که چه بشود؟ من دنبال کارهای بزرگ هستم.
* با آمدن مهدی قیاسی، آینده ابومسلم را چگونه می‌بینید؟
قیاسی پیشتر به عنوان مدیر فنی فعالیت می‌کرد و حالا سر مربی تیم شده است. او توانایی اداره کردن ابومسلم را دارد و می‌تواند در این تیم موفق شود.
* قیاسی مربی موقت است یا اینکه تا پایان فصل این مسئولیت را بر عهده دارد؟
فعلاً که به عنوان سرمربی فعالیت می‌کند. برای انتخاب مربی جدید هیئت مدیره وسواس زیادی به خرج خواهد داد چرا که ابومسلم از هواداران بی‌شماری سود می‌برد و برای جلب رضایت آنها باید انتخاب دقیقی انجام دهیم.
* حضور “دایات” (مربی اهل ترکیه) در ابومسلم تا چه اندازه صحت دارد؟
آنهایی که به دنبال کشاندن پای “دایات” به ابومسلم هستند بدانند که پرونده حضور این مربی در ابومسلم بسته شده است و چگونه ابومسلم را به مربی‌ای بدهیم که تاکنون جایی کار نکرده است؟
* دیروز ابومسلم را تمرین داده بودید؟
این هم از همان حرف‌هاست. همیشه در تمرین حاضر می‌شوم، اما بازیکنان را تمرین نمی‌دهم. به افرادکوته فکر بگوئید این قدر به دنبال ایجاد حاشیه در ابومسلم نباشند.
گفت وگو: محسن اثیمی