خداداد عزیزی: حالا قدر دایی را می دانیم
جام ملت ها و نبرد بزرگان قاره کهن/


عزیزی: حالا قدر دایی را می دانیم


خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال ابومسلم گفت: با نتایجی که در جام ملت ها گرفتیم، قدر فوتبالیستی مثل علی دایی را می‌دانیم.


خداداد عزیزی در گفت و گو با خبرگزاری فارس با ضعیف خواندن تیم ایران نسبت به سایر تیم‌های حاضر در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: تیم‌های حوزه خلیج فارس پیشرفت بسیار زیادی کرده اند و تیم‌های شرق آسیا نیز نشان داده‌اند تا چه اندازه رو به جلو حرکت می‌کنند و ما فقط حرف می‌زنیم بدون این که کوچکترین عملی داشته باشیم.
وی افزود: مقابل کره جنوبی فوتبال پایاپایی را برگزار کردیم. البته قلعه نویی می گوید دروازه‌بان ما بی کار و باخت به دلیل بدشانسی بود؛ اما به نظر من این حرف به ضرر فوتبال است، چراکه اگر به شانس بود، ما باید در مرحله مقدماتی حذف می‌شدیم.
ملی پوش سابق تیم ملی در باره عدم گلزنی مهاجمان در این دوره از مسابقات اذعان داشت: حالا باید قدر علی دایی را دانست. فوتبالیست‌هایی مانند او بسیار کم در فوتبال ما هستند. به موقع قدرشان را نمی‌دانیم. وقتی بازی می‌کنند، می‌گوییم چرا هست و وقتی نیست، می‌گوییم جای او خالی بود.
عزیزی به روش بازی تیم ملی انتقاد کرد و افزود: ایران و کره مستحق باخت نبودند؛ اما آنچه از بازی کره دیدم این بود که به غیر از ۱۵ دقیقه پایانی بازی که خسته شده بودند، یکبار زیر توپ نزدند؛ اما تیم ما تاکتیک مشخصی نداشت.
این مربی تصریح کرد: در فوتبال ما ارتباطات حرف اول را می‌زند. اگر مربی خوب خارجی بیاوریم، مانند سایر کشورهای حوزه خلیج فارس پیشرفت می‌کنیم؛ اما هنوز در سنت‌های خود باقی مانده ایم. قهرمان شدن به همین راحتی‌ها نیست.
عزیزی درباره شایعه مشکلات مالی خود با مدیر عامل باشگاه ابومسلم اظهار داشت: هرگز در فوتبال دنبال مسائل مالی نبودم. اگر مشکلی بود به فعالیت در ابومسلم ادامه نمی‌دادم. آدمی نیستم که با کسی تعارف داشته باشم.
وی تاکید کرد: سال گذشته بازیکنان ما پول نگرفتند؛ اما با جان و دل بازی کردند. در حال حاضر نیز تلاش می کنیم تا پیش از سفر به ایتالیا مطالبات را پرداخت کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که چرا با ابومسلم قرارداد نمی‌بندد، بیان کرد: در این چند روز من و شفق درگیر کار بودیم و به زودی این قرارداد بسته می‌شود.