محصولات دانلودی

خرید ۲۴۰میلیونی برای کتابخانه ملی

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از خرید ۲۴۰ میلیون تومانی کتاب از بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد و گفت: این خرید فقط محدود به کتابهای لاتین بوده است. با همکاری وزارت ارشاد و برگزارکنندگان بخش بین الملل نمایشگاه، توانستیم با دلار حدود ۴۰۰ تومان این تعداد کتاب را خریداری کنیم.علی اکبر اشعری در گفتگو با مهر، از افزایش بیش از دو برابری خرید توسط این سازمان از نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و گفت: حجم ریالی خرید ما رقمی بیش از ۲۳۰ میلیون و نزدیک به ۲۴۰ میلیون تومان و تعداد کتابهای خریداری شده نیز حدود سه هزار عنوان بوده است. رقم خریداری شده سال گذشته ما هم حدود ۱۰۰ میلیون تومان بود.


وی در پاسخ به این سوال که «با اینکه هر کتابی که در کشور مجوز نشر می گیرد و به چاپ می رسد، چگونه سازمان اسناد و کتابخانه ملی دست به چنین خریدی زده است» ، گفت: این نکته ای است که به اشتباه برداشت شده است و کتابخانه ملی هرگز کتاب از ناشران ایرانی نخریده و نمی خرد، بلکه ما همیشه خرید منابع مورد نیاز خارجی را در دستور کار داریم. در این دوره از نمایشگاه هم فقط کتاب لاتین خریده ایم.


اشعری اضافه کرد: به همین منظور و از ماه ها قبل ما شورایی برای خرید منابع خارجی تشکیل دادیم که اعضای این شورا کتابهای مورد نیاز را بررسی و فهرستی از آنها تهیه کردند. ما از آذر ماه سال گذشته کتابی نخریده ایم و با رایزنی هایی که با وزارت ارشاد داشتیم، آنها به ما قول مساعد خرید کتاب را با بهای مناسب تر دادند و آن را به نمایشگاه امسال موکول کردند.


وی با اشاره به کمک وزارت ارشاد به کتابخانه ملی در این خرید، افزود: خوشبختانه با همکاری وزارت ارشاد و برگزارکنندگان بخش بین الملل نمایشگاه، توانستیم با دلار حدود ۴۰۰ تومان این تعداد کتاب را خریداری کنیم.


رئیس کتابخانه ملی درباره تنوع موضوعی کتابهای خریداری شده نیز گفت: کتابهای ایران شناسی، اسلام شناسی، ادبیات، هنر، علوم اجتماعی و حوزه های مشابه از جمله اولویتهای ما برای این خرید بود و خرید مذکور نیز بر اساس همین درجه بندی صورت گرفت.


وی گفت: این کتابها تا دو ماه بعد از خرید برای استفاده مراجعه کنندگان و اعضای کتابخانه ملی در اختیار آنها قرار می گیرد اما پس از این مدت و برای استفاده پژوهشگران و محققان به داخل مخازن و قفسه های مربوطه می رود.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

  • گروه اینترنتی خبرینه
  • هیچ
  • 11
  • ۰۳ خرداد ۸۷
گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما