گوشی دوم ساده و ارزان، در کنار گوشی هوشمند گران!

مزایای تهیه گوشی دوم ارزان در کنار گوشی هوشمند گران قیمت

خبرینه: این روزها برای اکثر افراد، داشتن گوشی هوشمند از نان شب هم واجب تر شده است! خیلی‌ها با این که وضع مالی چندان مناسبی ندارند؛ با بخش قابل توجهی از پس انداز خود یک گوشی امروزی گران قیمت تهیه کرده‌اند و شبانه‌روز در آن سیر می‌کنند! این اشخاص از صبح که چشم باز می‌کنند تا زمانی که به خواب می‌روند، بسیاری از کارهای روزانه‌شان از قبیل مکالمه، بازی و سرگرمی، رفاقت‌های مجازی، دریافت اخبار و مطالب مختلف، خرید اینترنتی، استفاده از تاکسی‌های موبایلی و اپلیکیشن‌های کاربردی دیگر و… را با گوشی موبایلشان انجام می‌دهند.

از طرفی هر روز هم رقابت بر سر خرید مدل جدیدتر گوشی‌ها -خصوصاً در بین جوان‌ترها و عشق گوشی‌ها- بیش‌تر می‌شود. تا امکان جدیدی در گوشی‌های موبایل بروز می‌کند و یا دوربین باکیفیت‌تری ارائه می‌شود یا نسخه‌ی جدیدی از سیستم عاملی ارائه می‌شود که فراتر از امکانات گوشی موبایل فعلی آن‌ها است؛ با ذوق و شوق به خرید موبایل جدید روی می‌آورند.

حادثه هایی که برای گوشی موبایل اتفاق می افتد

در هر صورت گوشی‌های موبایل نو و گران قیمت خریداری می‌شوند؛ اما با حادثه‌ای از دست می‌افتند یا ضربه‌ای به آن‌ها می‌خورد یا روی آن‌ها آب و خوراکی می‌ریزد و خلاصه دچار آسیب‌های جدی می‌شوند. اگر این اتفاق‌ها در حالت استفاده‌ی طبیعی از گوشی موبایل بیفتد، اشکالی نیست؛ ولی خیلی از مواقع، زمانی که در سفر هستیم، در حال دویدن و بازی کردن هستیم، بساط باد زدن ذغال کباب را به راه انداخته‌ایم و… با یک حرکت ناگهانی گوشی از دستمان رها شده، دچار آسیب می‌شود.

از طرفی برخی افراد که کارهای یدی و دستی دارند، با همان گوشی هوشمند گران قیمت در محل کار خود از قبیل نانوایی، کارگری ساختمان، مکانیکی و… حاضر می‌شوند. این افراد با دست‌هایی کثیف، خاکی و یا روغنی با گوشی موبایل خود کار می‌کنند و بعد از مدتی گوشی‌شان به طور کلی از ریخت و قیافه می‌افتد و علاوه بر خط و خش، در عملکرد آن نیز اختلال به وجود می‌آید.

عواقب عدم استفاده از گوشی دوم کلاسیک در کنار گوشی هوشمند گران

گوشی هوشمند و حواسی که از ما پرت می‌کند!

گوشی‌های هوشمند با انبوه نرم افزارها و امکاناتی که دارند و شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها با انبوه نوتیفیکیشن‌ها و پست‌ها و مطالب جدیدی که برای ما دارند، به کلی حواس ما را پرت می‌کنند و زمانی که می‌خواهیم روی درس یا کاری متمرکز باشیم، مانع بزرگی برای جدیت ما می‌شوند. از طرفی نمی‌توانیم گوشی موبایلمان را از خودمان دور کنیم و از این که تماسی اضطراری به ما شود و ما پاسخگو نباشیم، در نگرانی به سر می‌بریم.

چرا از گوشی دوم استفاده نمی‌کنیم؟!

با این توضیحات این سؤال پیش می‌آید که با وجود این‌که می‌دانیم ممکن است در سفر یا محل کار برای گوشی موبایل حادثه‌ای رخ دهد، چرا از یک گوشی دوم ساده و ارزان قیمت استفاده نمی‌کنیم؟! در صورتی که صفحه نمایش یک گوشی بشکند، در بسیاری از موارد، باید چیزی در حد ۶۰ تا ۷۰ درصد قیمت گوشی را بپردازیم تا صفحه نمایش گوشی را تعویض کنیم! یا چرا زمانی که قصد انجام کارهایی داریم که نیاز به تمرکز بالا دارند و گوشی هوشمند حواس ما را پرت می‌کند، چرا با تهیه یک گوشی ارزان و بدون امکانات جانبی، این قضیه را به سود خود حل نمی‌کنیم؟ اگر یک گوشی ساده باشیم، از طرفی هم حواسمان به امکانات و نوتیفیکیشن‌های آن پرت نمی‌شود و هم این که می‌دانیم موبایلی در کنارمان هست و اگر کسی با ما تماس بگیرد می‌توانیم پاسخ او را بدهیم.

هر مشکلی راه حلی دارد و بعضی راه حل‌ها از آن‌چه که فکر می‌کنیم ساده‌تر هستند. زمانی که یک گوشی گران قیمت چند میلیون تومانی در اختیار داریم و می‌دانیم اگر آن را به سر کار ببریم ممکن است دچار آسیب جدی شود، چرا از یک گوشی چند صد هزار تومانی ساده و ارزان استفاده نمی‌کنیم تا جلوی اتفاقات ناگوار و هزینه‌بر را بگیریم؟!

هر فرد می‌تواند دو گوشی موبایل داشته باشد:
یک گوشی موبایل اصلی که از نوع هوشمند و گران قیمت است و کارهای روزمره‌ی خود را با آن انجام می‌دهد.
یک گوشی دوم که از نوع ساده و کلاسیک و ارزان باشد.

زمانی که به سفر می‌رویم یا قصد انجام کارهای دستی و یدی داریم؛ می‌توانیم در جیبمان یک گوشی ساده و دکمه‌ای داشته باشیم. این گونه گوشی‌ها معمولاً مقاوم و محکم ساخته می‌شوند، (به شوخی به بعضی از آن‌ها لقب گوشتکوب می‌دهند!) اندازه‌های کوچکی دارند و به راحتی در جیب جا می‌شوند و از همه مهم‌تر قیمت پایینی دارند و در صورت به وجود آمدن خط و خش و ضربه، برای صاحبش هزینه‌تراشی نمی‌کنند. در اصل قرار است گوشی دوم حکم ضربه‌گیر و سپر بلا را داشته باشد.

در صورت داشتن گوشی دوم، هم می‌توانیم کارهایی از قبیل مکالمه و پیامک خود را انجام دهیم و با دیگران در تماس باشیم؛ و هم از آسیب دیدن گوشی اصلی‌مان جلوگیری کنیم. برای این کار تنها نیاز به یک گوشی کلاسیک ارزان است و یک سیم کارت!

خیلی از افراد تصور می‌کنند خرید یک گوشی دوم هرچقدر هم ارزان باشد، خودش یک هزینه‌ی اضافه است؛ اما به این توجه نمی‌کنند که تهیه گوشی دوم، عملاً از به وجود آمدن هزینه‌ی هنگفت و آسیب دیدن گوشی گران قیمت پیشگیری می‌کند. یک هزینه‌ی چند صد هزارتومانی برای جلوگیری از خرج چند میلیون تومانی.

همچنین بر خلاف تصور برخی، هنوز هم گوشی‌های ساده و ارزان و کلاسیک (دکمه‌ای) تولید می‌شوند و برای داشتن یک گوشی ارزان نیاز نیست گوشی‌های تعمیری قدیمی را بخرید.


می‌توانید از اینجا گوشی های ارزان ساده و دکمه‌ای (کلاسیک) را خریداری کنید.


برچسب‌ها: گوشی‌های ساده جدید، گوشی ساده فروشی، گوشی نوکیا ساده قدیمی، گوشی ساده دیجی کالا، قیمت گوشی‌های دکمه‌ای جدید، تولید گوشی‌های کلاسیک، خرید گوشی‌های کلاسیک نوکیا، گوشی‌های نوین سان، گوشی ارد، موبایل زوم‌می دکمه‌دار، گوشی بلو دکمه‌ای، خرید گوشی ارزان تکنو دکمه‌دار، گوشی جی‌ال‌ایکس ساده و دکمه‌ای، خرید گوشی بدون دوربین، خرید اینترنتی گوشی دوم، تهیه گوشی دوم ارزان برای جلوگیری از آسیب دیدن گوشی هوشمند