خطر پرتاب تخم مرغ به سوی سیاستمداران
images/20060925/egg.jpg جام جم آنلاین: پرت کردن تخم مرغ به سوی سیاستمداران، علاوه بر آنکه حیثیت آنها را به خطر می اندازد، سلامتی آنها را نیز تهدید می کند.
به گزارش BBC ، بر اساس تحقیقی که اخیرا در دانشگاه لیورپول در بریتانیا انجام شده، پرت کردن تخم مرغ می تواند موجب صدمه دیدن چشم و یا حتی نابینایی شود.
پژوهشگران هشدار می دهند ، پرت کردن تخم مرغ که به عنوان شیوه ای از اعتراض به سیاستمداران شناخته می شود، بسیار خطرناک است.
این محققان در مقاله ای که در مجله فوریت های پزشکی نوشتند، یاد آور شده اند که تخم مرغ همان ابعاد توپ اسکواش را دارد ولی در زمان پرتاب ممکن است حتی وزن بیشتری هم داشته باشد.
پژوهشگران بیمارستان دانشگاه سلطنتی لیورپول با مطالعه مدارک مربوط به۱۸۵۶۱ بیمار که در طول چهارده ماه به بخش چشم پزشکی مراجعه کرده بودند، دریافتند که سیزده نفر آنها در معرض «حمله تخم مرغی» قرار گرفته بودند.

دکتر جان دارنیان پژوهشگر این دانشگاه می گوید اگر مردم بدانند که پرتاب یک تخم مرغ به سوی دیگران تا چه اندازه ممکن است خطرناک باشد، از این کار دست خواهند کشید.
او همچنین ازعرضه تخم مرغ های مخصوص در طول مراسم هالووین در فروشگاه ها برای پرتاب کردن انتقاد کرده است.
در همین حال دکتر لاری بنجامین از کالج سلطنتی چشم پزشکان بریتانیا می گوید: «بسیاری از مردم تصور می کنند که تخم مرغ به آسانی بر روی استخوان صورت می شکند ولی اگر چشم هدف حمله قرار گیرد، صدمات بسیاری به بار خواهد آمد».