خواستگار کینه جو، با اسید «غنچه» را پژمرده کرد

جوان خواستگار وقتی از سوی خانواده دختر مورد علاقه اش پاسخ منفی شنید، با اسیدپاشی به صورت دختر ۱۵ساله او را بشدت مجروح کرد.
به گزارش جام جم ، ساکنان یکی از محله های مهاباد، صبح هنگام با شنیدن صدای فریادهای کمک خواهی دختر ۱۵ساله ای به نام غنچه که از مردم درخواست کمک می کرد، از خانه های خود بیرون آمدند و متوجه شدند وی با اسید مورد حمله قرار گرفته و چهره اش بشدت آسیب دیده است.
با انتقال دختر مجروح به بیمارستان ، تلاش پزشکان برای مداوای او آغاز شد و معلوم شد در این حمله چشم ها، صورت و دست دختر ۱۵ساله بشدت آسیب دیده است.


گزارش به پلیسبا گزارش این حادثه به ماموران انتظامی ، تحقیق در این زمینه آغاز شد و دختر نوجوان در تحقیقات مقدماتی عنوان کرد از سوی خواستگار خود عباس ، هنگام خروج از خانه مورد حمله قرار گرفته است.
به دنبال این اظهارات و ادامه تحقیقات پلیس مشخص شد خواستگار کینه جو پس از آن که خانواده اش را برای خواستگاری به خانه غنچه (دختر ۱۵ساله) فرستاده ، از سوی خانواده و دختر نوجوان پاسخ منفی شنیده است و عباس نیز پس از این مخالفت ، خانواده غنچه را تهدید کرده است.


دستور دستگیریبا به دست آمدن این اطلاعات ، موضوع به مقام قضایی گزارش شد و دستور دستگیری متهم که پس از اسیدپاشی به نقطه نامعلومی گریخته ، صادر شده و در دستور کار پلیس قرار گرفته است. پزشکان اعلام کرده اند در پی این حادثه احتمالا دختر نوجوان یکی از چشم هایش را از دست خواهد داد و چهره او بعد از اسیدپاشی نیاز به چندین مرحله جراحی دارد.
گزارش خبرنگار ما حاکی است ، پس از وقوع این جنایت یک تیم ویژه از ماموران پلیس آگاهی مهاباد، اقدامات گسترده ای را برای دستگیری این متهم فراری آغاز کرده اند و این حمله ناجوانمردانه موجب جریحه دار شدن احساسات عمومی مردم شده است.
یادآور می شود در یک مورد مشابه اسیدپاشی که چند سال پیش اتفاق افتاد، ۲خواهر به نامهای فائزه و فتانه مورد حمله اسیدپاشی قرار گرفتند که با پیگیری مسوولان قضایی فرد خواستگاری که از یکی ازدوستانش خواسته بود تا به این دو خواهر با اسید حمله ور شود به مجازات مرگ محکوم شدکه با گذشت چند سال از وقوع این حادثه ، این دو خواهر همچنان با مشکلات عدیده ای روبه رو هستند.