خودروی ۳ میلیون تومانی به بازار می آید

دبیرکل کانون اسلامی مهندسین ایران ، از تولید خودروی ۳میلیون تومانی در کشور خبر داد.
به گزارش فارس ، غلامرضا مهرعبداللهی افزود: این خودروی ۲نفره یک متر و ۶۰سانتی متر طول و ۸۰تا ۹۰سانتی متر عرض دارد و دارای موتوری ۳سیلندر است.
وی گفت : این خودرو در هر ۱۰۰کیلومتر ۵لیتر بنزین مصرف می کند و موتور آن از ایتالیا وارد می شود. مهرعبداللهی با اشاره به سفر هیاتی از ساحل عاج به کشور خاطرنشان کرد: تفاهمنامه هایی درباره انتقال تکنولوژی صنایع کشور، دریافت نمایندگی فروش کالاهای ایرانی ، ایجاد نمایشگاه دائمی از تمامی تولیدات کشور و صدور خدمات مهندسی در زمینه های انرژی ، سدسازی ، شهرک سازی ، بیمارستان و راه سازی با نمایندگان این کشور بسته شده است.
وی دلیل ارتباط با ساحل عاج را برقراری ارتباط فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی با این کشور عنوان کرد و افزود: قرار شد از فاز صفر تمام طرحها را به عهده گیریم و زمانی که کار به ما تحویل داده شد ، حدود ۷درصد به آنها تخفیف داده می شود. در غیر این صورت طرح مورد نظر را به مناقصه می گذاریم.ال – ۹۰ پاییز ۸۵ می آید


خط تولید خودروی ال – ۹۰ تابستان سال آینده راه اندازی می شود. رئیس هیات مدیره شرکت رنوپارس با اعلام این خبر گفت : خودروی ال – ۹۰ پاییز سال آینده وارد بازار می شود. دانش فهیم ، علت تاخیر در تولید ال – ۹۰ را تاخیر ۲ ماهه توقف تولید پیکان اعلام کرد و افزود: ال – ۹۰ در ۳ نوع استاندارد ، دولوکس و با تجهیزات اضافی تولید می شود که از ۷ تا ۸.۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.
وی گفت : در مرحله نخست ۵۴ درصد قطعات خودروی ال – ۹۰ در ایران ساخته می شود و در مرحله دوم و پس از یک سال و نیم ، ۷۰ درصد این خودرو ساخت داخل است.