خودکشی ‌پلیس ‌اسرائیلی ‌در برابر سارکوزی

آخرین روز سفر رسمی نیکلا سارکوزی ، رئیس جمهور فرانسه به اسرائیل با خون پایان گرفت.عصر سه شنبه ۲۴ ژوئن هنگام برگزاری مراسم بدرقه رسمی نیکلا سارکوزی در فردگاه بن گوریون شهر تل آویو یک پلیس اسرائیلی در فاصله کمتر از ۲۰۰ متری از او دست به خودکشی زد.به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، به گفته مقامات امنیتی اسرائیل، در جریان مراسم بدرقه رسمی سارکوزی در فرودگاه بن گوریون و هنگامی گروه موزیک مشغول نواختن سرود ملی فرانسه بود، یک مامور پلیس اسرائیلی با شلیک گلوله ای به سرش خودکشی کرد.

طنین صدای گلوله موجب هراس در این مراسم و بیم از یک اقدام سوء قصد شد. ماموران امنیتی بلافاصله پس از شلیک گلوله با دستپاچگی نیکلا سارکوزی و همسرش کارلا برونی را دوان دوان به داخل هواپیما برده و مراسم نیمه تمام ماند.

گروه ماموران امنیتی نیز شیمون پرز رئیس جمهور و ایهود اولمرت ، نخست وزیر اسرائیل از معرکه خارج و به داخل اتومبیل هایشان بردند.

به گفته شاهدان عینی ، این مامور پلیس روی سقف یکی از ساختمان های فرودگاه بود و پس از خودکشی جسدش به پایین و روی سطح نزدیک به باند افتاد. جسد مامور پلیس که با پارچه ای پوشیده شده بود در فاصله ۱۰۰متری هواپیمای سارکوزی روی زمین قابل مشاهده بود.

برخی از رسانه ها خبر داده اند که این مامور پلیس تصمیم به سوء قصد علیه جان سارکوزی داشت و توسط ماموران امنیتی به قتل رسیده است.

اما ، نیسیم مور ، رئیس پلیس بخش فردگاه بنگوریون گفت: اقدام به سوء قصد در کار نبوده ولی برای ما هنوز مشخص نیست این پلیس خودکشی کرده یا تصادفا گلوله سلاحش شلیک شده و موجب مرگ او شده است.