خوردن زولبیا حرام است!

علمای سلفی الجزایر در فتوایی جنجال‏برانگیز در این کشور آفریقایی خوردن زولبیا (شیرینی مخصوص ماه رمضان) را حرام اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری ابنا، یکی از شیوخ سلفی در کشور آفریقایی الجزایر در فتوایی زولبیا را که در الجزایر با نام «الطمینه» شناخته می‏شود و در ماه مبارک رمضان از شیرینی‏های پرطرفدار در این کشور به شمار می‌رود، تحریم اعلام کرد.

«شیخ محمدعلی فرکوس المکنی» معروف به ابو‏عبدالعزیز، در فتوایی حکم حرمت الطمینه و شیرینی‏های دیگری که در ماه رمضان استفاده می‏شود را صادر کرد.

بدین ترتیب بسیاری از مریدان و پیروان وی خود را از خوردن این شیرینی لذیذ که به گفته ابو‏عبدالعزیز «بدعت» به شمار می‌رود که در دین وارد شده است، محروم کردند.

وی دلیل دیگر حرمت خوردن این شیرینی را وجود بخشی صلیبی‏مانند در میان این شیرینی ذکر می‏کند. وی می‌افزاید: «برای تناول این شیرینی وجود دلیل شرعی لازم است؛ در حالی که چنین دلیلی وجود ندارد»!!

شایان ذکر است فتاوای مضحک و عجیب زیادی از سوی مفتیان سلفی و وهابی صادر می‏گردد که یکی از مهمترین دلایل آن، دوری لجوجانه آنها از معارف و تعلیمات مفسران واقعی قرآن و سنت ـ یعنی اهل‏بیت علیهم‏السلام ـ است.