داستان جالب:تصویر آرامش

نقاشان بسیاری آثار خود را به قصر فرستادند. آن تابلو ‌ها ، تصاویری بودند از خورشید به هنگام غروب ، رودهای آرام ، کودکانی که در چمن می‌ دویدند ، رنگین کمان در آسمان ، و قطرات شبنم بر گلبرگ گل سرخ..

داستان جالب:تصویر آرامش

تصویر آرامش

پادشاهی جایزه بزرگی برای هنرمندی گذاشت که بتواند به بهترین شکل ، آرامش را به تصویر بکشد.

نقاشان بسیاری آثار خود را به قصر فرستادند. آن تابلو ‌ها ، تصاویری بودند از خورشید به هنگام غروب ، رودهای آرام ، کودکانی که در چمن می‌ دویدند ، رنگین کمان در آسمان ، و قطرات شبنم بر گلبرگ گل سرخ.

پادشاه تمام تابلو ‌ها را بررسی نمود ، اما سرانجام فقط دو اثر را انتخاب نمود.

اولی ، تصویر دریاچه ی آرامی بود که کوههای عظیم و آسمان آبی را در خود منعکس کرده بود. در جای جایش می‌ شد ابرهای کوچک و سفید را دید، و اگر دقیق نگاه می‌ کردند، در گوشه ی چپ دریاچه، خانه ی کوچکی قرار داشت، پنجره اش باز بود، دود از دودکش آن بر می‌ خواست، که نشان می‌ داد شام گرم و نرمی آماده است.

تصویر دوم هم کوهها را نمایش می‌ داد. اما کوهها ناهموار بود ، قله ‌ها تیز و دندانه ای بود. آسمان بالای کوهها بطور بیرحمانه ای تاریک بود، و ابرها آبستن آذرخش، تگرگ و باران سیل آسا بودند. این تابلو با تابلو ‌های دیگری که برای مسابقه فرستاده بودند، هیچ هماهنگی نداشت.اما وقتی آدم با دقت به تابلو نگاه می‌ نمود، در بریدگی صخره ای شوم، جوجه پرنده ای را می‌ دید.آنجا، در میان غرش وحشیانه ی طوفان ، جوجه گنجشکی ، آرام نشسته بود.

پادشاه درباریان را جمع نمود و اعلام نمود که برنده ی جایزه ی بهترین تصویر آرامش، تابلو دوم است.بعد توضیح داد :
آرامش چیزی نیست که در مکانی بی سر و صدا ، بی مشکل و بدون کار سخت یافت شود ، بلکه معنای حقیقی آرامش این است که هنگامیکه شرایط سختی بر ما می‌ گذرد آرامش در قلب ما حفظ شود

داستانک

اخبار مرتبط:

داستان جالب:قورباغه ‌ها

داستان جالب:دو روز مانده به پایان جهان

داستان جالب:باغ انار

مطلب بالا در دسته‌بندی داستان کوتاه و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۵ April 2016 | 11:17 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.