محصولات دانلودی

داستان ‌های عجیب سه دوره حضور کفاشیان در انتخابات فیفا و رای ‌های دردسرساز

داستان ‌های عجیب سه دوره حضور کفاشیان در انتخابات فیفا و رای ‌های دردسرساز

ورزش > مدیریت ورزش – اولین بار که کفاشیان به انتخابات فیفا رفت، از بن همامی پشتیبانی نمود که دستگیر شد.

داریوش سعیدی-خبرگزاری خبرآنلاین؛ علی کفاشیان برای سومین بار در انتخابات فیفا شرکت نمود و نتیجه اش شد، این که حالا می‌ بیند. سردرگمی ملت که او به چه کسی رای داده است؟ سه حضور کفاشیان در این ۸ سال در انتخابات فیفا داستان عجیب و غریب کم نداشته که این داستان ‌ها را با هم مرور می‌ کنیم.
اول
سال ۲۰۱۰ کفاشیان با بن همام به جنگ بلاتر، پیرمرد کهنه کار سوئیسی رفت. او از کسی پشتیبانی می‌ نمود که هیچ رقمه نمی توانست مقابل بلاتر بایستد. شب قبل از انتخابات و در حالی که کفاشیان پیدا بود حامی بن همام است، ناگهان نامه ای به اتاق روسای بعضی فدراسیون ‌ها فرستاده شد که در آن نوشته شده بود بن همام به دلیل فساد مالی حق شرکت در انتخابات را ندارد و حامیانش هم در امان نخواهند بود. به گفته عباس ترابیان رئیس سابق کمیته بین الملل که در آن سفر همراه کفاشیان بود، لحن این نامه تهدید آمیز بود. کفاشیان که این تهدید را جدی گرفت و به بلاتر رای داد. اما کار از کار گذشته بود و ایران تا چندماه درگیر سیاستگذاری اشتباهش بود. رای ‌های فیفا به ضرر فوتبال ایران صادر می‌ شد و همه می‌ گفتند پشت پرده این رای ‌ها، دشمنی بلاتر با کفاشیان به خاطر پشتیبانی از بن همام است.
دوم
سال ۲۰۱۴ این بار کفاشیان حامی بلاتر بود. مردی که به ایران سفر کرده بود و فرش ایرانی هم سوغات برده بود. کفاشیان خیلی شفاف گفت که حامی پیرمرد سوئیسی است. او تصور می‌ نمود این بار همه چیز به نفع ایران پیش می‌ رود اما دیری نپائید که بلاتر را هم دستگیر کردند. او به خاطر زد و بندهای مالی، پشت میله ‌های زندان رفت، درست مثل بن همام. این یعنی کفاشیان روی دو نفر دست گذاشت و هر دو نفر ناکار شدند!
سوم
جمعه، سومین باری بود که رئیس در انتخابات فیفا رای داد. او ساعاتی قبل از انتخابات گفت به شیخ سلمان رای داده و ساعتی بعد از انتخابات هم گفت: «من به اینفانتینو رای دادم.» او یک روز پس از این مصاحبه هم، کلا تغییر موضع داد و گفت: «می‌ دانید که من نمی گویم به کی رای دادم!» گویا او با خود یکسری حساب و کتاب اشتباه انجام داده بود. اینکه قبل از انتخابات بگوید شیخ سلمان و بعد از انتخابات بگوید اینفانتینو به نفع ایران و خودش می‌ شود اما کیست که نداند این حرف ‌ها او هم شیخ سلمان را در آسیا علیه ایران می‌ کند و هم اینفانتینو را جهان علیه فوتبال کشورمان. فعلا این بلبشویی که راه افتاده، نتیجه عکس دارد و دوباره کفاشیان یک انتخابات پرماجرای دیگر را پشت سر گذاشته است.

 

۲۵۲ ۴۳

 

مطلب بالا در بخش ورزشی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما