دانلود کتاب "فقر و فحشا" نوشته مسعود ده نمکی

یکی از دوستان حکایتی را برایم نقل کرده بود از زنی که به خاطر یک کیلو گوشت به صاحب قصابی پیشنهاد تن فروشی داده بود. باورکردنی نبود اما وقتی به جستجو در مورد صحت و سقم این قصه پرداختم، سوژه‌های جدیدتری دستگیرم شد، از عروسی و دامادی که به خاطر فقر مالی حاضر شده بودند مسیحی شوند و در قبال آن وام و کمک بلاعوض دریافت کنند، دکتری که برای سلامت بهداشت جنسی پسران اش خود سوژه های تن فروش را در قبال چندرغاز انتخاب می‌کرد و ده‌ها مورد دیگر!
اما این کافی نبود و می بایست برای رسیدن به درک درستی از حقیقت حتماً بیشتر تحقیق می‌کردم، شاید رفت و آمدهای ما که صرفاً در محیط های خاص مثل هیأت و مسجد و دفتر کار و حتی رفت‌وآمد با موتور سیکلت و ماشینی شخصی بود، ما را از بسیاری از حقایق جامعه غافل کرده بود و فقط بعضی وقتها نگاه مان به ویترین کثیف آن می‌افتاد و غر می زدیم و همه علت ها را در تهاجم فرهنگی جستجو می‌کردیم.
از سال ۶۴ در خیابان ولی عصر اعتراض علیه ترویج پانکیسم را آغاز کردیم و اوج داد و فریادها تا سال ۷۳ سر بدحجابی و بی حجابی و مفاسد اخلاقی بود و از موقعی هم که نشریه را منتشر کردیم این قضایا پای ثابت مقالات و عکس ها و گزارش های ما بود. اما در مورد تأثیرات مباحث اقتصادی از قبیل فقر مطلق و فقر نسبی و ترویج تجمل گرایی و مصرف زدگی و حتی عدم امکان ازدواج جوانان و چیستی پاسخ حکومت به این تقاضا در جامعه کار چندانی نشده بود…

نویسنده: مسعود ده نمکی

تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۸۴

تعداد صفحات: ۵۹۲


 

 

دانلود کتاب فقر و فحشا (مسعود ده نمکی)

حجم: ۷۰ مگا بایت