دایی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه: ما تیمی نیستیم که از مکزیک شکست بخوریمدایی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه:
ما تیمی نیستیم که از مکزیک شکست بخوریم
علی دایی، کاپیتان ایران باور دارد تیم ملی به لطف ستارگانش که در بوندس‌لیگا بازی می‌کنند می‌تواند به مرحله حذفی رقابت‌های جام جهانی برسد.
دایی درباره‌ی شرایط تیم ملی به خبرگزاری فرانسه گفت:« خوشبختانه بسیاری از بازیکنان ما در بوندس‌لیگا بازی می‌کنند. پس ما به طور کامل آماده هستیم، به شرایط بازی در آلمان عادت داریم و هیجان زده نیستیم.»
در حال حاضر علی کریمی، مهدی مهدوی‌کیا، فریدون زندی و وحید هاشمیان در بایرن مونیخ، هامبورگ، کایزرسلاترن و هانوفر حرفه‌شان را دنبال می‌کنند.


در گزارش خبرگزاری فرانسه آمده است:« رحمان رضایی، یکی دیگر از بازیکنان برجسته ایران است که بازی در زمین‌های اروپایی عادت دارد و اکنون برای مسینا در لیگ سری A به میدان می‌رود. دایی که اکنون سی و هفت سال دارد و هشت سال گذشته کاپیتان ایران بوده است برای صباباتری در لیگ برتر ایران بازی می‌کند. اما، او برای آرمینیا بیله‌فلد، بایرن مونیخ و هرتابرلین هم در بوندس‌لیگا بازی کرده است.

دایی ادامه داد:« با این تیم ما به مرحله‌ی دوم رقابت‌های جام جهانی می‌رسیم. من به شیوه‌ی مکزیک، آنگولا و پرتغال آشنا هستم. همچنین به طور کامل به توانایی تیم‌امان آگاه هستم.»

دایی اعتراف کرد، رویارویی با مکزیک که در جایگاه چهارم رده‌بندی فیفا است برابر ایران که جایگاه بیست و سوم این رده‌بندی قرار دارد بر روی جاه‌طلبی ایرانی‌ها تاثیر تعیین کننده‌ای خواهد داشت:« ما تیمی نیستیم که در دیدار نخست برابر مکزیک شکست را بپذیریم. اما، بازی نخست برای ما تعیین کننده است و بلیت ما برای رسیدن به مرحله دوم رقابت‌ها خواهد بود. نیاز داریم تا امتیاز لازم را از مکزیک بگیریم.»

۱۹۷۸ نخستین حضور ایران در رقابت‌های جام جهانی بود. آنها نتوانستند در یک بازی هم پیروز شوند اگرچه برابر اسکاتلند به آن تساوی مشهور رسیدند.

بیست سال پس از آن تیم ملی به رقابت‌های فرانسه رسید و تنها اما خاطره‌انگیزترین پیروزی‌اش را برابر آمریکا دشمن دیرینه‌ به دست آورد.

کاپیتان مطمئن ایران که در ایران وجه ابر ستاره‌ای دارد گفت:« در فوتبال اتفاق‌های بسیاری می‌تواند رخ بدهد اما، هدف شماره یک ما رسیدن به مرحله دوم است. اگر این اتفاق رخ بدهد، سپس هدفمان رسیدن به مرحله‌ی سوم خواهد بود. همچنین ما روی ایرانی‌های بسیاری که خارج از کشور زندگی می‌کنند و برای حمایت ما به آلمان خواهند آمد تا بهتر بازی کنیم، حساب می‌کنیم.»

دایی افزود که تیم زیر نظر برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات عالی کار می‌کند:« توانایی‌های فنی و شخصیت او (برانکو) به تیم ما کمک فراوانی کرده است. برانکو مربی است که ما را به مرحله‌ی دوم می‌رساند.»

علی دایی برزیل و هلند را دو شانس نخست قهرمانی در مرحله‌ی پایانی رقابت‌های جام جهانی می‌داند.

ایران به سبب مسایل سیاسی برای آماده شدن برای رقابت‌های جام جهانی دشواری‌های بسیاری داشته است. دایی گفت:« من سیاسی نیستم و هرگز سیاست را دوست نداشته‌ام. ورزشکار هستم و حرفی را که بخواهم در دیدارهای فوتبال می‌زنم.»