دبیر شورای عالی امنیت ملی با پادشاه بحرین دیدار کرد

“علی لاریجانی” دبیر شورای عالی امنیت ملی روز یکشنبه در بحرین مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی، موضوع پرونده هسته‌ای ایران، اوضاع عراق و مسائل دو -جانبه را با “ملک حمد بن عیسی آل خلیفه” پادشاه بحرین بررسی کرد.به گزارش اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه ، پادشاه بحرین در این دیدار با تاکید به حق ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای گفت: گرایش عمومی کنونی در جهان در جهت متنوع کردن منابع انرژی و استفاده از انرژی هسته‌ای برای مقاصد صلح آمیز است و دیگر کشورهای منطقه نیز باید در این جهت گام بردارند.


وی با تاکید به اینکه در منطقه خلیج فارس سلاحهای کشتار جمعی وجود ندارد، خواهان خاورمیانه عاری از سلاح‌های هسته‌ای و فشار بر اسراییل جهت تن دادن به مقررات بین‌المللی در این خصوص شد.


“آل خلیفه” مواضع ایران درباره فلسطین را ستود و دفاع ایران از حقوق مردم فلسطین را موجب افتخار کشورهای اسلامی و عربی دانست.


“لاریجانی” نیز در این دیدار با تاکید بر راهبرد اصولی ایران در خصوص تقویت مناسبات با کشورهای مسلمان به ویژه همسایگان منطقه خلیج فارس، همکاری‌های منطقه‌ای را موجب شکوفایی و توسعه کشورهای منطقه برشمرد.


وی مواضع و سیاست‌های ایران در خصوص کاربرد انرژی هسته‌ای برای مقاصد صلح آمیز را تشریح کرد.