دختر دانش‌آموز خودرو سرقت می‌کرددختر دانش‌آموزی که با تبانی یکی از اقوامش، به عنوان مسافر خودرویی را به صورت دربستی کرایه و با صحنه‌سازی خودروی مرد راننده را سرقت کرده بود، دستگیر شد.


به گزارش خبرنگار جام‌جم، چندی پیش مردی به شعبه ۲۱ بازپرسی دادسرای امور جنایی کرج مراجعه و با ارائه شکایتی، از به سرقت رفتن خودرویش توسط ۲ دختر نوجوان خبر داد.


شاکی در تشریح ماجرا به بازپرس رضایی گفت: در محله رجایی‌شهر کرج، ۲ دختر به عنوان مسافر سوار خودرویم شدند و از من خواستند، آنها را به صورت دربستی به محله ۴۵ متری گلشهر ببرم که قبول کردم و آنها را به مقصد رساندم؛ اما آنها با اظهار این که نشانی مقصدشان را اشتباه گفته‌اند، خواستند به سمت فاز چهارم مهرشهر تغییر مسیر دهم.


مسافران دروغین، سارق بودند


شاکی ادامه داد: به سمت فاز چهارم مهرشهر کرج حرکت کردم که در میانه راه یکی از دختران حالش بد شد و دیگری با داد و فریاد از من خواست یک لیوان آب برای او بیاورم، من هم بی‌خبر از نقشه آنها، خودروی پرایدم را در کنار خیابان متوقف کردم و به مغازه‌ای رفتم و یک بطری آب خریدم و به سمت خودرویم رفتم که متوجه شدم آنها با خودرویم در حال فرار هستند. قصد داشتم سد راهشان شوم که با خودروی در حال حرکت به سمتم آمدند که با خودرو برخورد کردم و روی زمین افتادم و آنها فرار کردند. با فریادهای کمک‌خواهی‌ام، اهالی محل سر رسیدند و مرا به بیمارستان منتقل کردند.

به دنبال این شکایت، پرونده‌ای تشکیل و برای ادامه تحقیقات به مرکز پلیس استان تهران انتقال یافت و چهره‌نگاری رایانه‌ای از دختران سارق صورت گرفت و جستجو برای یافتن آنها  ادامه یافت تا این که خودروی مسروقه شاکی در حالی که تصادف کرده و در یکی از محله‌های کرج رها شده بود، کشف و ضبط شد. در ادامه تحقیقات تکمیلی ماموران موفق به شناسایی مخفیگاه یکی از سارقان به نام یلدا (۱۶ ساله)‌ شدند و چند روز پیش او را در یکی از محله‌های کرج دستگیر کردند و با انتقال به مرکز پلیس، وی از سوی شاکی شناسایی شد.

در تحقیق از خانواده متهم، برادر وی و عروس خانواده گفتند که یلدا، خودروی شاکی را به سرقت برده و چند ساعتی آن را در منزل نگهداری و پس از تصادف با خودرو، آن را رها کرده است.


انکار متهم به سرقت


به دنبال اظهارات این ۲ شاهد، یلدا در بازجویی گفت: من روز حادثه با یکی از اقوامم به نام فریده که از شهرستان آمده بود، برای گردش به پارک رفته بودیم و اصلا سوار خودروی شاکی نشده‌ایم و گفته‌های برادرم و همسرش را قبول ندارم، آنها  به خاطر اختلاف‌هایی که با خانواده دارند، به دروغ مرا مقصر جلوه داده‌اند و شاکی به اشتباه مرا شناسایی کرده است.

بنا بر این گزارش، به دنبال اظهارات متناقض دختر نوجوان، وی با قرار قانونی از سوی بازپرس رضایی رئیس شعبه ۲۱ دادسرای امور جنایی کرج بازداشت شد. تحقیقات برای دستگیری همدست فراری وی ادامه دارد تا راز سرقت خودروی شاکی فاش شود.