دختر ۱۵ ساله ، حرفه ای ترین سارق خودرو لقب گرفته است


images/20060914/bad.jpg دختر ۱۵ ساله ای که بارها به اتهام سرقت خودروی پراید دستگیر شده است و تنها چند روز از آزادی او از کانون اصلاح و تربیت می گذرد ، بار دیگر به اتهام سرقت خودرو دستگیر شد.
سارا ، دختر ۱۵ ساله ای است که بیشتر قضات دادسرای جنایی او را می شناسند دختری که قربانی طلاق والدین است و چندی پیش ، وقتی به اتهام سرقت خودروی پراید دستگیر شده بود ، به خبرنگار ما گفت : شیفته سرقت خودرو هستم و چون محلی برای زندگی ندارم ، پس از سرقت خودرو مدتی درون آن زندگی می کنم و سپس با سرقت لوازم آن ، خودروهای دزدی را رها می کنم.هنوز چند ماه از آخرین مرحله دستگیری سارا نگذشته که بار دیگر به اتهام سرقت خودرو دستگیر شده و مقابل دادیار شعبه ششم دادسرای جنایی قرار گرفته است.


ردپای یک ماجرا


یک هفته پیش ، مردی به شعبه ششم دادیاری دادسرای جنایی مراجعه و با ارائه شکایتی عنوان کرد: در حال عبور از خیابان بودم که با اشاره دختر جوانی که در حاشیه خیابان ایستاده بود ، خودرو را متوقف کردم.
شاکی گفت : پس از دقایقی این دختر گفت : به تازگی از زندان آزاد شده و می خواهد نزد مادرش برود و با او زندگی کند. مالک خودرو افزود: دقایقی بعد از من خواست برای او سیگار بخرم و زمانی که خودرو را مقابل یک مغازه متوقف کردم ، پس از خروج از مغازه متوجه شدم خودروی مرا دزدیده است.


رویای سارا


با توجه به این شکایت ، دادیار قریشی زاده که پیش از این پرونده سارا را مورد رسیدگی قرار داده بود ، متوجه شد این سرقت نیز از سوی متهم سابقه دار دادسرای جنایی انجام شده است.
با دستور قضایی درباره این شکایت ، موضوع به ماموران انتظامی گزارش و یک هفته بعد ، در حالی که سارا به اتفاق ۲ نفر از دوستانش سوار خودروی مسروقه بود ، دستگیر شد.متهم پس از انتقال به شعبه ششم بازپرسی دادسرای جنایی به دادیار قریشی زاده گفت : پس از محکومیتی ۲ ماهه ، چند روز پیش از زندان آزاد شدم ، ولی از آنجا که والدینم از هم جدا شده اند و من سرپرستی ندارم ، بار دیگر به روش قبلی اقدام به سرقت خودرو کردم.
به دنبال این اعترافات ، دستور قضایی لازم در ارتباط با دختر ۱۵ ساله صادر شد. دادیار شعبه ششم دادسرای جنایی با اشاره به موارد اتهامی سارا به خبرنگار ما گفت : متاسفانه سارا به دلیل طلاق والدینش هیچ پناهگاهی ندارد. مرتبه قبل وی عنوان کرد ، پدرش به مواد مخدر اعتیاد داشته و به همین دلیل مادر او طلاق گرفته و ازدواج مجدد کرده و او با مادربزرگ خود زندگی می کند اما پس از مدتی از خانه مادربزرگ خود متواری شده و با قرار گرفتن در مسیر خودروهای عبوری ، اقدام به سرقت می کرده است.
دادیار جنایی افزود: متهم ، دفعات قبل ۴ خودروی پراید را سرقت کرده بود اما این بار یک خودروی پژو را سرقت کرده است. او هر بار پس از سرقت خودرو ، همراه تعدادی از دوستانش با خودروی مسروقه تفریح و گردش می کند. دادیار جنایی افزود: متهم با فریب دوستانش وانمود می کند خودرو را یکی از بستگانش برای او خریده است. پس از دستگیری هم دوستان وی نسبت به سرقتی بودن خودرو اظهار بی اطلاعی کرده اند. دادیار قریشی زاده تصریح کرد: دستور قضایی برای تحقیق از متهم صادر شده و این بار پس از رسیدگی به پرونده سارا ، به کانون اعلام خواهیم کرد تا پس از پایان دوران محکومیت و زیر نظر سازمان بهزیستی قرار گیرد.