درآمد بازی‌های تلفن همراه جهان در سال ۲۰۰۷، ۵۰ درصد رشد می‌کند

درآمد ناشی از بازی‌های تلفن همراه جهان از ‌٩/٢ میلیارد دلار در سال ‌٢� � ۶ به ‌٣/۴ میلیارد دلار در سال ‌٢� � ٧ ‌می‌رسد.


به گزارش سرویس ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنا بر اعلام موسسه‌ی تحقیقاتی گارتنر، با افزایش آگاهی مصرف‌کنندگان و انتشار محتواهای بیش‌تر توسط ناشران در سال ‌٢� � ٧، درآمدهای حاصل از بازی‌های تلفن همراه در سطح جهان ‌۵� درصد رشد خواهد کرد.


بر اساس این گزارش تفاوت‌های منطقه‌یی در میزان استقبال از بازی‌های تلفن همراه نقش اساسی ایفا می‌کنند،‌ به عنوان مثال با وجود بالا بودن قیمت بازی‌های تلفن همراه نسبت به سایر سرگرمی‌های تلفن همراه، موسیقی و بازی تلفن همراه اغلب اصلی‌ترین گزینه در بازارهای در حال رشد است زیرا در مقایسه با خرید یک رایانه یا دستگاه بازی به صرف هزینه‌ی کمتری نیاز دارد.


گارتنر همچنین پیش‌بینی کرد که درآمدهای حاصل از بازی‌های تلفن همراه در منطقه‌ی آسیا و اقیانوسیه و ژاپن در سال ‌٢� � ٧ از مرز ‌٨/١ میلیارد گذشته و در سال ‌٢� ١١ به ‌۶/۴ میلیارد دلار برسد.


بر اساس این گزارش درآمدهای بالا با میزان هزینه‌های صرف شده برای این برنامه‌ها در کشورهایی مانند کره‌ی جنوبی و ژاپن،‌ ارتباط دارد و منعکس کننده‌ی تقاضای بالا برای بازی‌های تلفن همراه در این مناطق است.


بنا بر پیش‌بینی تحلیلگران، بازارهای دارای رشد بالا مانند چین و هند، رشد درآمدهای بازی‌های تلفن همراه را بیش‌تر خواهند کرد.