هشدار! برف شادی می‌تواند سبب آتش سوزی شود (عکس متحرک)

هشدار آتش سوزی در جشن تولد با برف شادی و بادکنک هلیومی هیدروژنی

آتش گرفتن برف شادی در جشن تولد

خبرینه: بی اطلاعی از بعضی موارد جزئی و کوچک می‌تواند حوادث ناگواری را به وجود آورد. یکی از این موارد، آتش گرفتن احتمالیِ برف شادی است. تصور کنید همه در یک جشن تولد جمع شده‌اند و در حال شادی هستند؛ ولی با یک اشتباه ریز و جزئی، آن روز خوش به روز غمناک و حتی به روز عزا تبدیل می‌شود!

چیزی که بسیاری از افراد نمی‌دانند این است که برف شادی ماده‌ای قابل اشتعال است و کافی است شمع روشن، کبریت، فندک و یا حتی جرقه‌های فشفشه‌ی روی کیک به آن بخورد تا سریعاً‌ آتش بگیرد. عکس متحرک زیر تنها نمونه‌ی کوچکی از این اتفاق است و حوادث بسیار بدتر نیز رخ داده است.


خطر انفجار بادکنک های هلیومی

به غیر از برف شادی، بادکنک هم یکی از عناصر مورد استفاده در جشن تولدها است؛ حتی خیلی قبل‌تر و زمانی که برف شادی هنوز اختراع نشده بود، بادکنک حاضر و ناظر جشن‌های تولد بود! اگر بادکنک را با هوای دهان خودتان باد کنید، مشکلی نیست؛ اما بادکنک‌هایی که با گاز هلیوم پر می‌شوند در اثر نزدیکی با شعله‌ی شمع و جرقه‌ی فشفشه‌ها می‌توانند منفجر شوند و حادثه‌ی هولناکی را به وجود بیاورند.

البته گاز هلیوم به خودی خود جزو کم واکنش‌ترین گازها محسوب می‌شود و به گاز نجیب معروف است! اما متأسفانه در بسیاری از موارد چیزی که ما تحت عنوان گاز هلیوم می‌بینیم ناخالصی دارد و به آن هیدروژن یا متان هم اضافه شده است. همین مسئله باعث می‌شود بادکنک‌هایی که با هلیوم پر می‌شوند، کاملاً مستعد انفجار باشند؛ حتی بدون مجاورت با شعله و صرفاً با زیاد ماندن در بادکنک.

در تصویر زیر مشاهده می‌کنید تنها چند ثانیه پس از مجاورت و نزدیکی جرقه‌های فشفشه‌ی روی کیک با بادکنک حاوی هلیوم و هیدروژن، انفجاز صورت گرفته است.

منفجر شدن بادکنک هلیوم و هیدروژن در جشن تولد خارجی

برچسب‌ها: علت آتش گرفتن برف شادی، چرا برف شادی آتش می‌گیرد، فیلم آتش گرفتن برف شادی، عکس متحرک جشن تولدی که دچار آتش سوزی شد، حادثه آتش سوزی در جشن تولدها، منفجر شدن بادکنک هلیوم، انفجار بادکنک هیدروژنی در جشن تولد، عکس منفجر شدن بادکنک در جشن تولد