درخشش سقائی‌‌ها در پرس سینه جهان

به گزارش خبرینه و به نقل از جام جم ورزشی ، یوسف خدرویسی بیان داشت: رضا سقایی ورزشکار ساوه‌ای به همراه حسین و مهدی سقایی راهی مسابقات جهانی آفریقای جنوبی در ژوهانسبورگ شدند تا پس از کسب عناوین مختلف قهرمانی در آسیا، بر سکوهای جهانی بایستند.

وی تصریح نمود: در این رقابت‌‌ها که با حضور برترین‌‌های این رشته از سراسر جهان برگزار شد، رضا سقایی که تاکنون ۶ عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کرده‌ است، با وزن ۹۶ کیلوگرم در دسته ۱۰۵ کیلوگرم رقابت‌‌های جهانی شرکت نمود و با غلبه بر رقیب آمریکایی خود موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی جهان شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان ساوه با اشاره به اینکه این ورزشکار برای دست‌یابی به این عنوان حریفانی از فنلاند، آمریکا، انگلیس، سوئد و … را پشت سر گذاشت، ادامه داد: رضا سقایی در مجموع نیز موفق شد عنوان سوم قهرمان قهرمانان جهان را از آن خود نمود.

خدرویسی گفت: مهدی سقایی فرزند برومند سقایی نیز در رده سنی نوجوانان با مهار وزنه ۱۵۲.۵ کیلوگرم نایب قهرمان جهان شد تا اولین نوجوان ایرانی باشد که چنین افتخاری را کسب می‌‌کند، پیش از این مهدی سقایی در مسابقات آسیایی در کشور عمان ۲۰۱۵ نایب قهرمان شده بود.

وی خاطر نشان نمود: حسین سقایی نیز دیگر فرزند این خانواده ورزشکار بود که در دسته ۷۴ کیلوگرم عنوان چهارم جهان را کسب نمود و با حضور دو ساله در عرصه پاورلیفتینگ پس از حریفانی از آفریقای جنوبی، قزاقستان و کشور میزبان عنوان چهارمی را از آن خود نمود.

به گفته وی حسین سقایی هم در مسابقات آسیایی ۲۰۱۵ عنوان قهرمانی را کسب کرده بود و با توجه به سن کم و فیزیک مناسب، کارشناسان پاورلیفتینگ دنیا آینده درخشانی برای او متصور هستند.

رئیس اداره ورزش و جوانان ساوه بیان نمود: خوشبختانه به اهتزاز درآمدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در مسابقات جهانی پرس سینه در کشور آفریقای جنوبی در سال ۲۰۱۶ بازتاب بسیار مثبت و شایسته‌ای در رسانه‌‌های مرتبط دنیا به دنبال داشت تا جایی که جلد نخست برخی مجلات ورزشی دنیا به خصوص مجله تخصصی پاورلیفتینگ ipf به خانواده سقایی اختصاص یافت.

رضا سقایی نایب قهرمان جهان نیز در حاشیه این گفت‌وگو با تقدیر از محبت‌‌های مردم و مسؤولان خونگرم شهرستان ساوه گفت: شهرستان ساوه یکی از مناطق مستعد کشور در رشته وزنه‌برداری و پاورلیفتینگ است و امیدوارم با پشتیبانی مسؤولان ورزش کشور و استان مرکزی، شهرستان ساوه به یکی از قطب‌‌های پرورش استعدادهای این رشته پر طرفدار ورزشی تبدیل شود.

وی افزود: خرسند و خوشحالم که به عنوان یکی از مهندسین استان مرکزی و عضوی از جامعه توانمند سازمان نظام مهندسی ساختمان به همراه دو فرزندم به عنوان سفیران استان مرکزی در مسابقات آسیایی و جهانی، زمینه سرافرازی جمهوری اسلامی ایران را فراهم کرده‌ام.

منبع: فارس