درخواست مرگ برای عامل اسید پاشی‌

با صدور قرار مجرمیت برای جوانی که متهم است با اسیدپاشی موجب مرگ یک زن جوان شده است، برای وی درخواست مجازات مرگ شد.بازپرس محمدحسین شاملو با اشاره به این موضوع به «جام‌جم» گفت: پرونده این جنایت زمانی تشکیل شد که ماموران کلانتری ۱۱۲ ابوسعید اطلاع یافتند مرد جوانی شبانه با کمین در اطراف خیابان خوشیاران جنوبی، به صورت یک زن ۲۴ ساله اسید پاشیده و با موتورسیکلت دوستش که انتظارش را می‌کشیده، متواری شده است.


آغاز تحقیقات‌


بازپرس ویژه قتل تهران افزود: با گزارش موضوع این جنایت به دادسرای جنایی و عزیمت به بیمارستان لقمان‌الدوله و تحقیق مقدماتی، دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی صادر و پرونده برای پیگیری به اداره ۱۰ پلیس آگاهی ارجاع شد.

شاملو اضافه کرد: در مرحله اول تحقیقات ابتدا مادر مقتول با حضور در دادسرای جنایی بیان کرد، احتمالا جوان اسیدپاش از خواستگاران سابق دخترش سارا (مقتول)‌ بوده که سارا به وی پاسخ منفی داده و او نیز به قصد انتقام دختر جوانش را با اسید به قتل رسانده است.


سرنخ‌


بازپرس ویژه قتل تهران افزود: به دنبال این اظهارات، سرنخ‌های لازم به دست آمد و در مرحله بعدی هویت خواستگار کینه‌جو به نام رضا مشخص و جستجو برای دستگیری وی آغاز شد.

در ادامه تحقیقات گسترده و میدانی سرانجام غروب روز ۴‌خرداد امسال رضا از سوی پلیس آگاهی تهران دستگیر شد و به اسیدپاشی منجر به قتل سارا اعتراف کرد.

وی در بازجویی‌ها اظهار کرد: ۴ سال بود که با سارا ارتباط داشتم و می‌خواستم با او ازدواج کنم تا این که از چند ماه پیش او به یکباره ارتباطش را با من قطع کرد و دیگر به تماس‌های تلفنی من نیز جواب نمی‌داد.

متهم افزود: به خاطر این رفتارها، تصمیم به انتقام گرفتم و به اتفاق یکی از دوستانم از بازار اسید تهیه کردم و زمانی که متوجه شدم سارا در بیرون از خانه حضور دارد، اطراف خانه او کمین کردم.

وقتی سارا از خودرو پیاده شد و قصد رفتن به خانه‌اش را داشت، چند بار او را صدا زدم، اما جواب نداد من نیز ابتدا قصد داشتم با استفاده از اسید، او را برای ازدواج بترسانم اما به یکباره کنترل خود را از دست دادم و به صورتش اسید پاشیدم و پس از این اقدام از سوی چند نفر که شاهد فریادهای سارا بودند، تحت تعقیب قرار گرفته و بسرعت خود را به دوستم که با موتورسیکلت انتظارم را می‌کشید، رساندم و هردو از محل متواری شدیم و روز بعد از حادثه اطلاع یافتم او جان خود را از دست داده است.

بازپرس شعبه اول دادسرای جنایی تصریح کرد: پس از این اعترافات، دستور بازسازی صحنه جنایت و دستگیری دیگر همدست متهم که وی را از صحنه جنایت فراری داده بود، صادر شد.

شاملو افزود: با پایان گرفتن تحقیقات و بازسازی صحنه، قرار مجرمیت متهم صادر و پرونده پس از صدور کیفرخواست از سوی دادیار حیدری به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

شاملو افزود: در تحقیقات و شکایت اولیه از سوی مادر مقتول، وی برای قاتل فرزند جوانش درخواست قصاص کرده است و این پرونده بزودی در یکی از شعبه‌های دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

شاملو در خصوص مجازات مربوط به اسیدپاشی گفت: این نوع جرایم به دلیل آن‌که احساسات عمومی جامعه را جریحه‌دار می‌کند، از نوع جرایم خشن است و قانونگذار، مجازات بسیار سختی برای آن در نظر گرفته است که با قاطعیت اعمال می‌شود.