دروغ گویی یکی از نشانه ‌های خیانت است

دروغ گویی بویژه در بین مردان یکی از اصلی ترین نشانه ‌های خیانت است و البته نمی توان هر فردی که دروغ می‌ گوید را خیانت کار دانست.

رقیه یار احمدی جامعه شناس و آسیب شناس در گفت‌وگو با مُخبر حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: یکی از نشانه ‌های مهم خیانت زوجین به یکدیگر که معمولا در میان مردان بیش‌تر روی می‌ دهد، دروغ گفتن فرد به دیگران بخصوص همسر خود است که به دلیل مخفی کاری و ترس از برملا شدن این واقعه انجام می‌ شود.

وی در ادامه افزود: دروغ گویی برای این افراد آسان و به یک عادت تبدیل شده است و شخصی که به اطرافیانش به راحتی دروغ می‌ گوید قطعاً در رابطه با همسرش هم اینگونه برخورد می‌ کند و این رفتار را باید جدی گرفت.

یاراحمدی تصریح کرد: اعتماد زود هنگام به این افراد کار نادرستی است و باید او را متوجه سازید که در صورت رو راست بودن اعتمادتان به او بیش‌تر می‌ شود و البته با بیان دیگر خصوصیات مثبت وی، این کار اشتباهش را به او یادآوری کنید.

این جامعه شناس در پایان گفت: قبل از برقراری رابطه عاطفی پیش از زناشویی، یعنی در دوران آشنایی سعی کنید از دیدگاه او راجع به وفاداری و ارج به همسر اطلاع یابید و اگر او اعتقاد چندانی به وفادار بودن نسبت به همسر نداشت و آن را از شرایط مهم زندگی مشترک نمی دانست، باید در مورد وی تجدید نظر کرد.