در هولوکاست شک نکنید!در هولوکاست شک نکنید!

کاوه رهنما
 
 
  
سال‌ها‌ پیش، چند سالی از انقلاب نگذشته، سینما عصر جدید را تازه راه انداخته بودند. یادم هست با مادرم رفتیم فیلمی ببینیم با نام چگونه فولاد آب دیده شد؟
گمان کنم فیلم روسی بود. چیز زیادی یادم نیست. فرض کنید یک سرباز روس بود در جنگ جهانی دوم. صحنه ای از فیلم بود که آلمانی‌ها‌ اسیران را ردیف کرده بودند. یک  نفر آمد و گفت کمونیست‌ها‌، کمیسرها، یهودی‌ها‌، کولی‌ها‌ و همجنس بازها یک قدم بیایند جلو.
انگار می‌خواستند این عده را اعدام کنند. همان وقت از خودم پرسیدم: یهودی‌ها‌ دیگر چرا؟ ضدیت یک نظام غیر دینی را با پیروان یک دین خاص، درک نمی‏کردم.
هیتلر پیش از این که به قدرت برسد، یک بار به زندان افتاد و در زندان چیزهایی نوشت که بعدها اسمش را گذاشت نبرد من و چاپش کرد. اگر این کتاب، اولین کتابی نباشد که می‌خوانید، از نادانی کودکانه نویسنده اش و اعتماد به نفس عجیب و غریبش تعجب خواهید کرد. در جایی از همین کتاب، هیتلر توضیح داده است که چرا با یهودی‌ها‌ دشمن است. دلیلی ندارد با آوردن عین کلماتش خسته تان کنم. خلاصه حرفش این است که این‌ها‌ پول داشتند و بازار را علیه من تحریک کردند و من را زمین زدند و من هم هر وقت بتوانم، تلافی اش را سرشان درمی آورم.این، آغاز ماجرایی است که بعدها با نام‌ها‌لوکاست معروف شد.حالا کمی از روی وقایع بپریم. سال ۱۹۴۵، شش سال از آغاز جنگ جهانی دوم گذشته است. بالاخره متفقین توانسته اند آن دیوانه سرکش را شکست بدهند و حالا جنگ تمام شده است. چرچیل می‌گوید دلیلی ندارد که کسی خودش را معطل مسخره بازی‌ها‌یی مثل دادگاه کند؛ کارگزاران هیتلر را باید درجا اعدام کرد. اما خوشبختانه کسانی هم هستند که می‌دانند در روند دادگاه، بسیاری از مسائل مبهم روشن خواهد شد. جدال میان دو گروه، تا پایان دادگاه نورنبرگ ادامه دارد. در تمام این مدت، هیچ سند مکتوبی درباره کشتار سازمان یافته یهودیان نمی‏یابند. عده ای در دادگاه معتقد ند هیتلر دستور داده یهودیان را در اردوگاه‌ها‌یی مثل آشویتس با گاز زیکلون ب خفه کنند و بعد در کوره بسوزانند. همه چیز، مبهم است. شاهدانی علیه متهمان شهادت می‌دهند. بالاخره نهادهای رسمی می‌پذیرند که هیتلر شش میلیون یهودی را با این روش کشته است. لوح یادبودی می‌سازند و جلوی آشویتس نصب می‌کنند؛ روی لوح می‌توانستی شش میلیون قربانی یهودی را بخوانی. می‌توانستی؟ بله. لوح، دیگر آن جا نیست.دولت اسرائیل هم که بزرگ ترین مدافع حقیقی بودن‌ها‌لوکاست است، دیگر به رقم نهصد هزار مرگ در طول جنگ اکتفا کرده است. نهصد هزار مرگی که معلوم نیست چندتایش به جنگ مربوط است و چندتایش بر اثر پیری، بیماری و مسائلی شبیه آن‌ها‌ بوده است. در دو سال آخر جنگ دوم جهانی، بیماری‌ها‌ی همه گیر مثل وبا و تیفوس در تمام اروپا شایع شده بود. یقینا این بیماری‌ها‌ میان یهودیان و غیر یهودیان فرق نمی‏گذاشت.
رنه سموئل سیرات، خاخام فرانسوی، با استناد به همان لوح که دیگر نیست، برای پیشگیری از فراموش شدن‌ها‌لوکاست، پیش نویس قانونی را تهیه کرد که آن را در جولای سال ۱۹۹۰ در فرانسه تصویب کردند. براساس این قانون هرگونه تردید درباره‌ ها‌لوکاست، اعم از تردید درباره کشتار یهودیان در جنگ جهانی دوم، وجود اتاق‌ها‌ی گاز و حتی کمترین تردید در رقم شش میلیون یهودی مقتول، جرم است و هرکس در فرانسه از این قانون تخلف کرده و در این موضوع‌ها‌ شک کند، به یک ماه تا یک سال زندان و دو هزار تا سیصد هزار فرانک جریمه محکوم می‌شود.
بعدها این قانون را در دیگر کشورهای اروپایی هم تصویب کردند. واتیکان و پاپ، شانس آوردند که سال‌ها‌ پیش از تصویب این قانون، بیانیه ای دادند و گفتند مدرکی دال بر وجود اتاق‌ها‌ی گاز ندیده اند و ندارند. دوسال پیش از تصویب این قانون هم آرنو مایر، مورخ صهیونیست آمریکایی گفته بود بیشتر یهودیان در سال‌ها‌ی ۱۹۴۲ تا ۱۹۴۵ بر اثر امراض طبیعی مرده اند، نه جنگ یا کشتار. همین مورخ، امروزه نیز می‌گوید دلایل وجود اتاق‌ها‌ی گاز، بسیار کم و ضعیف اند. البته چون او خود، یهودی و صهیونیست است، هنوز کسی در دادگاهی از او شکایت نکرده است.
 
 
 
  
عکس بالا تصویری است از اردوگاه معروف آشویتس عکس پایین هم نمونه ای ازکوره‌ها‌یی است که ادعا می‌کنند یهودی‌ها‌ در آن‌ها‌ سوزانده شده اند.


  منتقدین‌ها‌لوکاست می‌گویند اگر هیتلر تمام چهار سال جنگ مشغول سوزاندن یهودی‌ها‌ بوده باشد، با توجه به تعداد کوره‌ها‌ و زمان سوختن بدن انسان باز هم تعداد قربانیان حداکثر ۵۰هزار نفر خواهدبود نه ۶میلیون نفر!
تاریخ نگاران تجدیدنظرخواه، کسانی هستند که معمولا با یافتن شواهد جدید یا بررسی دوباره شواهد قدیمی، به این نتیجه می‌رسند که آن چه تاریخ نگاران تا آن موقع گفته اند، احتمالا نقص‌ها‌ یا خطاهایی هم دارد. یکی از جاهایی که تجدیدنظرخواه‌ها‌ راجع به آن حرف دارند ـ و حرف‌ها‌شان هم کم و بی معنا و بی مدرک نیست ـ همین ماجرای‌ها‌لوکاست است. اما قانون سیرات نمی‏گذارد این‌ها‌ حرف‌ها‌شان را بزنند. تنها قانون نیست. گروه‌ها‌ی خشنی هم هستند که کارشان تهدید کردن، فحش دادن، تخریب خانه و محل کار و ماشین و حتی کتک زدن و زخمی کردن تجدیدنظرخواه‌ها‌یی است که درباره‌ها‌لوکاست حرف می‌زنند. یک نصیحت؛ اگر می‌خواهی تاریخ را بکاوی، قید زندگی آرام را بزن. همه زندگی ات در خطر است.


 


 


تاریخ این طوری ثبت کرده اما
فراموش کن! به نفعت است ـ آلمان نازی در دو سال آخر جنگ، مقدار زیادی گاز زیکلون ب تولید و در اردوگاه های اسیران جنگ استفاده کرده است.
ـ در اردو گاه ها یهودیان از دیگران جدا نبوده اند.
ـ گاز زیکلون، بیشتر به درد کشتن شپش و ساس می خورد تا انسان. در همان زمان در آلمان، گازهای کشنده تر و ارزان تری هم بوده است.
ـ در همان سال ها تیفوس در اروپا و خصوصا در اردوگاه ها که هیچ امکانات بهداشتی نداشتند، شایع شده بود. عکس های اردوگاه ها کسانی را نشان می دهد که از تیفوس، شدیدا لاغر شده اند و دنده هاشان پیدا است.
ـ تجدیدنظرخواه ها می گویند آلمانی ها نه می خواستند و نه می توانستند بیماران را مداوا کنند. تنها بدن، لباس و اتاق های اسیران را با زیکلون ب ضدعفونی می کردند و اجساد کسانی را که بر اثر تیفوس مرده بودند، می سوزاندند تا جلوی سرایت بیماری به مأموران خودشان را بگیرند.
ـ در آغاز جنگ، یهودیان اروپا سه میلیون و صد و بیست هزار نفر بوده اند. این را سالنامه آماری یهودیان می گوید. این سالنامه را یهودیان آمریکا پیش از آغاز جنگ چاپ کرده بودند.
ـ آلمان پیش از جنگ، ششصد هزار یهودی داشت. هیتلر چهارصد هزار نفر از آنان را از آلمان اخراج کرد.
بسیاری از یهودیان اروپا در طول جنگ به آمریکا مهاجرت کردند.
ـ پس از جنگ، آمار یهودیان اروپا حدود سه میلیون نفر بوده است. این نیز آمار نسخه بعد از جنگ همان سالنامه است.
ـ آلمان تا به حال، بیش از صد میلیارد مارک خسارت ‌ها‌لوکاست به اسرائیل داده است و طبق قرارداد باید تا سال ۲۰۳۰ هر سال به اسرائیل خسارت بدهد.
ـ اتریش و سوئیس نیز به اسرائیل، خسارت سالانه می دهند.
ـ نورمن فینکلشتاین، یک محقق یهودی است که پدر و مادرش سال ها در اردوگاه ها بوده اند. او کتابی نوشته با نام صنعت ‌ها‌لوکاست و می گوید، ‌ها‌لوکاست یک واقعیت تاریخی نیست. بهانه ای است برای غرامت گرفتن. یک صنعت پول ساز است.
ـ اتاق های گاز را در بعضی اردوگاه ها پیدا نکردند و برای حفاظت از حقایق تاریخی، آن ها را پس از تصرف اردوگاه ها ساختند.
ـ اتاق های گاز باید شدیدا آب بندی شده باشند. اما نه نمونه هایی که می گویند اصل است و نه کتاب هایی که از این موضوع صحبت کرده اند، توصیفشان از اتاق ها نزدیک به چنین چیزی هم نیست.
ـ حتی یک سطر نوشته در مورد‌ها‌لوکاست در اسناد نازی ها نیافتند. می گویند هیتلر دستور داده کل ماجرای کشتار یهودیان را شفاهی انجام دهند!   


 


 


منبع: همشهری جوان