دزدان بیش از ۱۰۰ خانه در کرج دستگیر شدند

دزدان بیش از ۱۰۰ خانه در کرج دستگیر شدند

خبرگزاری فارس: باند بزرگ سارقان منازل کرج که اعضای آن از طایفه فیوج بودند دستگیر و به ۱۰۰ فقره سرقت از منازل اعتراف کردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، از ابتدای سال ۸۶ یک سری سرقت از منازل در شهرستان کرج و توابع آن از سوی شهروندان به مأموران پلیس آگاهی اطلاع داده شد.
با افزایش این سرقت‌ها که همگی با شیوه‌های یکسان به وقوع پیوست و آغاز تحقیقات از آثار به جا مانده در صحنه‌های سرقت فرضیه اینکه سرقت‌های انجام شده از سوی طایفه فیوج صورت گرفته باشد قوت گرفت.
با توجه به این فرضیه با تشکیل اکیپ‌های متعدد کلیه اعضای این طایفه در شهر کرج که دارای سوابق کیفری متعدد بودند به صورت نامحسوس تحت کنترل قرار گرفتند.
سرانجام با اقدامات گسترده اطلاعاتی مشخص شد که فردی از اعضای این طایفه به نام فرشید که دارای سوابق متعدد کیفری از جمله سرقت، کف‌زنی، اخاذی و غیره است شناسایی و تحت کنترل قرار گرفت.
مأموران دریافتند این فرد اوایل شب به وسیله یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ از منزل خارج و تا صبح روز بعد برنگشته است که همین امر و مشخص شدن این موضوع که باتوجه به این که خودرو مذکور سرقتی است فرد مورد نظر تحت کنترل نامحسوس شبانه‌روزی مأموران قرار گرفت.
سرانجام ساعت ۳ بامداد‌ ۲۹ تیر سال جاری در حالی که این فرد در منطقه شاهین ویلا کرج به بهانه‌های مختلف زنگ منازل را به صدا در می‌‌آورد و پلاک منازلی که صاحبان آن در منزل نبودند را یادداشت می‌کرد دستگیر و به مقر پلیس انتقال داده شد.
با دستگیری متهم منزل وی نیز پس از هماهنگی با مراجع قضایی مورد بازرسی قرار گرفت و مقدار زیادی از اموال مسروقه در منزل متهم کشف‌ و ضبط شد.
متهم در مراحل اولیه بازجویی خود را بی گناه دانسته اما پس از رؤیت اموال مسروقه در منزل خود لب به اعتراف گشود و مخفی‌گاه ۶ نفر دیگر از همدستان خود را به پلیس معرفی کرد که همگی آنان دستگیر و به ۱۰۰ فقره سرقت منزل که ارزش تقریبی اموال مسروقه ۱۷۰ میلیون تومان است اعتراف کردند.