دزدهای نقابدار پس از ۴ فقره جنایت دستگیر شدند


 
images/20060923/bound.jpg
 
۴ مرد مسلح که شبانه از یک طلافروشی در شهریار کرج ۲ کیلوگرم طلا و جواهرات ، سرقت و صاحب مغازه را زخمی کرده و هنگام فرار ، مردی را با شلیک گلوله به قتل رسانده بودند ، در یک عملیات ضربتی دستگیر شدند و به ۳ فقره قتل دیگر و یک فقره سرقت مسلحانه و ۳ فقره زورگیری مسلحانه اعتراف کردند.
به گزارش جام جم ، سردار رضا زارعی ، فرمانده انتظامی استان تهران روز گذشته با اعلام خبر دستگیری سارقان مسلح طلا فروشی شهریار کرج به خبرنگار ما گفت : ساعت ۱۹:۳۰ شامگاه ۲۵ شهریور امسال ، یکی از اهالی محله فردوسیه عباس آباد شهریار کرج با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و از سرقت مسلحانه منجر به قتل در یک مغازه جواهرفروشی خبر داد. به دنبال این تماس ، ماموران اداره آگاهی شهریار به محل حادثه اعزام شدند و با ۲ مرد مجروح که یکی داخل مغازه و دیگری گوشه ای از خیابان افتاده بود ، روبه رو شدند. با انتقال مجروحان حادثه به بیمارستان ، یکی از آنها به نام علی اصغر که صاحب مغازه شیرینی فروشی بود ، روی تخت بیمارستان تسلیم مرگ شد.


پیگیری ویژه


سردار زارعی ادامه داد: جسد مقتول با دستور بازپرس ویژه قتل برای بررسی علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل و تحقیقات از مرد مجروح به نام سید مرتضی آغاز شد. این مرد در اظهاراتش به پلیس گفت : پس از خروج آخرین مشتری از مغازه ، در حال جمع آوری طلاها بودم که صدای توقف ۲ دستگاه موتورسیکلت را شنیدم. ابتدا توجهی نکردم و مشغول کار خودم شدم ، که ناگهان ۴ مرد نقابدار مسلح را دیدم که وارد مغازه شدند و پس از تهدید ، از من خواستند هر چه طلا و جواهرات دارم ، به آنها بدهم. وقتی در مقابل خواسته آنها مقاومت کردم و درخواست کمک کردم ، در این هنگام مردان مسلح شیشه های ویترین مغازه را با اسلحه شکستند و طلا و جواهرات را داخل ساکی ریختند و از مغازه خارج شدند. طلا فروش مجروح ادامه داد: قصد داشتم زنگ خطر مغازه را به صدا درآورم که یکی از سارقان متوجه شد و به سمتم شلیک کرد که همسایه ها متوجه ماجرا شدند و به خیابان آمدند و سارقان پس از زخمی کردن من ، از محل متواری شدند و صاحب شیرینی فروشی که همسایه ام بود، برای کمک کردن به من آجری برداشت و به سمت سارقان انداخت ، که ناگهان سارقان مسلح با شلیک گلوله ، او را به قتل رساندند. رئیس پلیس استان تهران افزود: پس از وقوع این حادثه ، کارآگاهان اداره ویژه قتل پلیس آگاهی شهریار کرج به سرپرستی سرهنگ کریمی در قالب چند تیم عملیاتی ویژه ، تحقیقات گسترده خود را برای شناسایی مخفیگاه و هویت سارقان طلافروشی آغاز کردند. ماموران در ادامه تحقیقات غیرمحسوس خود به شناسایی و کنترل افراد مجرم و سابقه دار شهریار و حوالی محل سرقت پرداختند و پی بردند که ۳ برادر به نامهای سیامک ، سیاووش و هادی که دارای سوابق متعدد شرارت ، زورگیری و سرقت بوده اند ، چند روز پیش از سرقت از جواهر فروشی ، در آن محدوده مشاهده شده اند. بدین ترتیب این فرضیه که ممکن است آنها در سرقت مسلحانه از این جواهر فروشی نقش داشته باشند ، قوت گرفت و آنها تحت تعقیب قرار گرفتند. سردار زارعی تصریح کرد: کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی شهریار پاتوق های احتمالی این ۳ برادر را شناسایی و یک نفر از آنها را ۲ روز بعد از جنایت ، در یکی از باغهای شهریار دستگیر کردند و برای تحقیقات به مرکز پلیس انتقال دادند.


دستگیری سارقان مسلح


متهم دستگیر شده در بازجویی های مقدماتی پلیس به سرقت از جواهر فروشی اعتراف کرد. سیامک – سارق مسلح – در اظهاراتش گفت : من و برادرانم و یک متهم فراری به نام غلامعلی که به جرم حمل و توزیع موادمخدر در کاشان دستگیر و به حبس ابد محکوم شده و ۵ ماه پیش ، پس از گرفتن مرخصی از زندان متواری شده بود ، باندی را تشکیل دادیم و سرقتهای خود را آغاز کردیم.
وی ادامه داد: چند ماه پیش از سرقت از جواهرفروشی ، چندین بار محل را تحت کنترل قرار دادیم و هنگامی که پس از سرقت قصد فرار داشتیم یکی از همسایه ها که آجری دستش بود ، به سمتمان آمد و خواست سد راهمان شود که او را با شلیک گلوله به قتل رساندیم.
با اعترافات صریح مرد سارق ، ۳ همدست فراری اش نیز در یکی از باغهای اطراف شهریار دستگیر شدند. با انتقال متهمان و مواجهه با هم ، آنها به همدستی و قتل در جواهر فروشی اعتراف کردند.


اعتراف به ۳ قتل دیگر


۴ سارق مسلح که هیچ راه گریزی برای خود از چنگال قانون نمی دیدند ، اعتراف کردند که علاوه بر سرقت و قتل در جواهر فروشی شهریار کرج ، مرتکب یک فقره سرقت مسلحانه ، ۳ فقره قتل و ۳ فقره زورگیری مسلحانه در شهریار کرج در یک سال گذشته شده اند. در ادامه تحقیقات پلیسی ، ماموران به بررسی پرونده های قتل ۳ مرد که سال گذشته در باغهای شهریار کشته شده بودند ، پرداختند و پی بردند که این قربانیان از سوی این سارقان به قتل رسیده اند. بنابراین گزارش روز گذشته ، ۴ سارق مسلح با قرار قانونی روانه بازداشتگاه پلیس شدند و تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد. سردار زارعی افزود: پس از دستگیری متهمان ، در بررسی مخفیگاه آنها ، ۵ قبضه سلاح کمری ، ۴۳۱ تیر جنگی و ۲ کیلو طلای دزدی که از مغازه مرد جواهر فروش در شهریار به سرقت رفته بود ، کشف و ضبط شد.