دستور احمدی نژاد برای بررسی نتایج دور از انتظار ورزشکاران در المپیک
در نامه‌ای به رییس سازمان تربیت بدنی صورت گرفت


دستور رئیس‌جمهور برای بررسی نتایج دور از انتظار ورزشکاران در المپیک


خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور در نامه‌ای به رییس سازمان تربیت بدنی دستور داد با تشکیل هیأتی متشکل از صاحب‌نظران و دانشگاهیان علل و عوامل نتایج دور از انتظار ورزشکاران در المپیک پکن بررسی شود.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دفتر امور رسانه های ریاست جمهوری، متن کامل نامه محمود احمدی‌نژاد به این شرح است:
جناب آقای مهندس علی‌آبادی
معاون محترم رئیس‌جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی
سلام علیکم
گرچه طی سال‌های اخیر مجموعه ورزشی کشور از حرکتی شتابان و اصولی و رو به رشد برخوردار بوده است ولی نتایج دور از انتظار ورزشکاران در المپیک، بررسی دقیق علل و عوامل آن برای برنامه‌ریزی دقیق‌تر و جبران آن در آینده را ضروری ساخته است.
در حالی که همه‌گونه امکانات برای پیشرفت ورزشی و فتح قله‌های قهرمانی آماده شده است هماهنگی کامل با برنامه و تجمیع و هم‌افزایی همه توانمندی‌ها، استفاده از ظرفیت‌های علمی و همه استعدادهای کشور و حرکت پایه‌ای، بیش از گذشته باید مد نظر قرار گرفته و عملیاتی شود و از ناهماهنگی‌ها و کارهای غیرعالمانه و یا دخالت‌های غیرمسؤولانه و غیرتخصصی و تخریب‌های تبلیغی و غیراخلاقی به طور جدی جلوگیری شود.
یادآوری می‌نماید که متوسط استعداد جوان ایرانی همانگونه که در افزایش سهمیه المپیک و در هفته‌های اخیر در کاراته، والیبال و بسکتبال و روزانه در صدها عرصه علمی و فنی و فرهنگی مشاهده می‌کنیم شایسته حضور در میادین بزرگ و افتخارآفرینی مستمر است.
لازم است با تشکیل هیأتی متشکل از صاحبنظران و خبرگان و دانشگاهیان دلسوز و کارآمد نسبت به بررسی وضع موجود و رفع ضعف‌ها و موانع و ایجاد هماهنگی کامل بین بخش‌های گوناگون دست‌اندرکار برای حضور درخشان‌تر در میادین آینده اقدام و به صورت مرتب گزارش آن را به ملت شریف و اینجانب اعلام نمایید.
از خداوند متعال توفیق و سرافرازی همه دست‌اندرکاران و جوانان برومند ایران اسلامی را مسألت دارم.
محمود احمدی‌نژاد