دستور ورود زنان به ورزشگاه‌، از زبان مشاور روحانیون احمدی‌نژاد

ناصر بی‌ریا، مشاور رئیس‌جمهور در امور روحانیون در جلسه سخنرانی اخیر خود در شاهرود، ناگفته‌های صدور دستور احمدی‌نژاد درباره ورود زنان به ورزشگاه‌ها را تشریح کرد.

این در حالی است که دستور رئیس‌جمهور، نارضایتی گسترده علما و اقشار متدین جامعه را نسبت به دکتر احمدی‌نژاد به همراه داشت.

به گزارش خبرنگار «بازتاب» از شاهرود، وی در این‌باره اظهار داشت: علت اصلی این تصمیم، برطرف کردن یک فتنه‌ بود که به نتیجه رسید.

محمد ناصر سقای بی‌ریا که در گردهمایی روحانیت شهرستان شاهرود، در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان سخن می‌گفت، افزود: «یک عده، از صحنه‌هایی که دختران با لباس پسران وارد ورزشگاه‌ها می‌شوند، فیلمبرداری کرده بودند و قصد داشتند، بین دو نیمه بازی‌های جام جهانی از تلویزیون‌های کشورهای خارجی علیه ایران پخش کنند و از سوی دیگر، شنیده شده بود که آمریکا به بهانه نبودن آزادی، می‌خواسته حملاتی علیه کشورمان انجام دهد که برای رفع این فتنه، دستور ورود زنان به ورزشگاه‌ها صادر شد که البته از جنبه شرعی آن غفلت کردند».

پیش از این، فیلم سینمایی «آفساید» که به همین موضوع پرداخته، در سینمای برخی کشورهای جهان به نمایش درآمده است.

وی افزود: نخستین کسی که در این باره اعلام موضع کرد، آیت‌الله مصباح یزدی بود که نامه شدیداللحنی نیز نوشت و توسط بنده و «آقا مرتضی تهرانی» به رئیس جمهور تحویل داده شد که همان جا، هم دکتر الهام و هم رئیس‌جمهور گفتند: اگر این مسئله مشکل شرعی داشته باشد، متوقف می‌کنیم.

حجت‌الاسلام بی‌ریا گفت: رئیس‌جمهور در پاسخ واکنش‌های علما، خطاب به آنان پیغام دادند که دولت ما متشرع است، خلاف شرع نمی‌کند. مطمئن باشند فتنه‌ای بود که ما رفع کردیم. در عین حال، احمدی‌نژاد گفت که در این باره از رهبری کسب تکلیف می‌کنند و ایشان هم فرمودند، به احترام مراجع در این امر تجدیدنظر فرمایید.
وی تصریح کرد: اما واقعاً این طور نبود که احمدی نژاد به مراجع بی‌اعتنایی کرده باشد.

بی‌ریا در خصوص سخنان شمقدری مشاور هنری رئیس‌جمهور گفت: وی بی‌خود این حرفها را زده و فضولی کرده و مخالف حرف‌هایش هستیم.