دستگیری عوامل ربودن دختر ۱۵ساله در پی مزاحمت تلفنی

مزاحمان تلفنی دختر ۱۵ ساله را ربودند


فرمانده انتظامی استان تهران با اعلام وقوع یک فقره آدم ربایی بر سر مسایل اخلاقی در حوزه استحفاظی شهرستان رباط کریم ازدستگیری متهمانی خبر داد که در پی مزاحمت تلفنی برای دختر نوجوان اقدام به ربودن وی کرده بودند.


سردار رضا زارعی در گفت‌و‌گو با خبرنگار «حوادث» ایسنا به تشریح این پرونده پرداخت و اظهار کرد: مقارن ساعت ۱۸:۲۰ روز ۱۹ فروردین ماه، والدین دختری ۱۵ ساله طی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ با اعلام خبر دزدیده شدن دخترشان در مسیر بازگشت از مدرسه، ماموران را در جریان وقوع یک فقره آدم ربایی در شهرک «سلطان‌آباد» رباط کریم قرار دادند.


به این ترتیب، ماموران بلافاصله وارد عمل شده و با حضور در محل حادثه پی بردند: «منیره» ۱۵ ساله در حالی در مسیر بازگشت از مدرسه در محلی خلوت از سوی دو متهم با یک دستگاه سواری پیکان ربوده شده که پیش از حادثه مورد شناسایی قرار گرفته بوده است.


در این حال با توجه به تحقیقات بعدی پلیسی، از آنجا که وضعیت اقتصادی خانواده دختر ربوده شده در حدی نبود که آدم ربایان با طمع رسیدن به پول اقدام به گروگانگیری کرده باشند، به نظر می‌آمد، این ربایش به دلیل مسایل اخلاقی به وقوع پیوسته است.


در حالی که ماموران به دلیل بی‌اطلاعی از پلاک خودرو راهی جهت شناسایی متهمان پیش‌رو نداشتند، اولین تماس آدم ربایان با خانواده دختر ۱۵ ساله برقرار شد، از این رو پلیس با بررسی خط تلفن پی برد که متهمان از منطقه اسلامشهر با خانواده گروگان ارتباط برقرار کرده‌اند.


به گزارش ایسنا، با مشخص شدن اولین محل تماس متهمان، ماموران پلیس اسلامشهر بلافاصله وارد عمل شده و با کنترل مبادی محورهای این شهرستان توانستند یک دستگاه خودرو پیکان را شناسایی کنند که دو مرد جوان به همراه یک دختر در آن حضور داشتند.


بدین ترتیب با توقیف خودرو مظنون، «منیره» ۱۵ ساله پس از چند ساعت ربایش نجات و متهمان به نامهای «عباس» ۲۳ ساله و «قربان»۳۱ ساله در حوزه استحفاظی پاسگاه گلدسته دستگیر و از داخل خودرو یک قبضه قمه، لانچیکو و کارد کشف شد.


فرمانده انتظامی استان تهران ادامه داد: با تحقیقات اولیه از دختر نوجوان، فرضیه اولیه پلیس مبنی بر وقوع آدم ربایی اخلاقی اثبات شد، چرا که «منیره» در جریان بازجویی‌ها اعتراف کرد: از مدتی پیش این دو متهم به عنوان مزاحم تلفنی با وی در تماس بوده و زمانی که با بی‌اعتنایی وی مواجه شده‌اند اقدام به ربودن وی با تهدید چاقو و زور کرده‌اند.کشف ۳۰۵ فقره جرم با دستگیری ۱۱۹ متهم طی یک هفته


به گزارش ایسنا فرمانده انتظامی استان تهران در تشریح عملکرد پلیس این استان به وقوع ۲۹۳ جرم طی هفته گذشته اشاره کرد و افزود: از مجموع جرایم ارتکابی، ۳۰۵ فقره جرم با دستگیری ۱۱۹ متهم کشف شد.


سردار  زارعی افزود: در حالی با وقوع یک فقره قتل طی هفته گذشته در حوزه استحفاظی استان تهران شاهد کاهش ۸۹ درصدی قتل در مقایسه با هفته پیش از آن با وقوع ۹ فقره قتل بودیم، سرقت خودرو، منزل و مغازه بیشترین فراوانی جرم را طی هفته گذشته به خود اختصاص داد.کشف ۵۷۰ کیلو انواع مواد مخدر در فروردین ماه


سردار زارعی با اشاره به کشف ۵۷۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر طی فروردین ماه، عنوان کرد: همچنین در راستای مبارزه با مواد مخدر، ماموران پلیس استان تهران طی این مدت موفق به متلاشی کردن ۵ باند قاچاق مواد مخدر و دستگیری ۱۶۸ تن از قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد به همراه دو هزار و ۱۳۷ معتاد شدند.


به گفته رییس پلیس استان تهران، بیشترین فراوانی با کشف ۳۶۷ کیلو مربوط به تریاک بود و پس از آن نیز به ترتیب کشف یکصد کیلو مرفین و ۹۶ کیلو هروئین، بیشترین رقم کشفیات را به خود اختصاص دادند.


سردار زارعی در خصوص مهمترین عملیات مواد مخدر هفته گذشته ماموران پلیس استان به ایسنا، گفت: ماموران با شناسایی سه تن از متهمان به نامهای «محرمعلی» ، «حسن» و «علی» موفق شدند در «کمالشهر» کرج محموله ۳۰ کیلویی تریاک را کشف و توقیف کنند.


به گزارش ایسنا همچنین با انجام یک عملیات موفقیت‌آمیز دیگر در فاز یک شهرک «اندیشه» با دستگیری دو متهم به هویت «بیژن» و «محمد» ماموران توانستند ۱۰ کیلوگرم تریاک را از متهمان کشف کنند.کشف یکهزار و ۸۳۱ کارتن کالای قاچاق


سردار زارعی با اشاره به کشف یکهزار و ۸۳۱ کارتن کالای قاچاق تصریح کرد: در این عملیات ماموران دایره مبارزه با قاچاق کالاموفق به کشف محموله مواد خوراکی و لوازم آرایشی به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال از متهمانی شدند که با اجاره یک ساختمان در منطقه «دولت آباد» کرج طی ۶ماه، این محل را تبدیل به انبار انواع کالاهای قاچاق کرده بودند و با استتار کامل این مکان تحت پوشش شرکت، اقدام به فروش محصولات قاچاق می‌کردند که همگی دستگیر شدند.دستگیری قاچاقچیان عتیقه با کشف سکه‌های تقلبی


سردار زارعی در خصوص فعالیت ماموران مبارزه با قاچاق کالای نیروی انتظامی استان تهران به کشف ۸۸۴ سکه تقلبی در معامله صوری با قاچاقچیان عتیقه اشاره کرد و گفت: در ۲۳ فروردین ماه، ماموران از فروش ۸۸۴ قطعه سکه عهد عتیق توسط دو فروشنده در شهر قدس شهریار با خبر شده و موضوع را تحت بررسی قرار دادند، به طوری که در جریان پیگیری‌های پلیسی، قاچاقچیان اشیاء عتیقه به نامهای «علی» و «مسلم» شناسایی شدند.


بدین ترتیب ماموران توانستند در مرحله بعدی با متهمان وارد مذاکره شده و در پوشش مشتری طی یک معامله‌ای صوری، متهمان شناسایی شده را با کشف سکه‌های برنجی دستگیر کنند.


فرمانده نیروی انتظامی با بیان این که متهمان علاوه بر فروش اشیاء عتیقه متهم به جعل سکه‌های عتیق نیز هستند به ایسنا، گفت: با انتقال سکه‌ها به مرکز میراث فرهنگی شهرستان کرج مشخص شد: نقوش حک شده بر روی سکه‌های برنجی متعلق به دوران ساسانی است که متهمان با استفاده از فلز سکه‌ها این نقوش را بر روی آن حک و اقدام به جعل سکه‌ها کرده‌اند.کشف بیش از یکهزار سکه عتیقه با شناسایی یک مرکز فساد و فحشا


فرمانده انتظامی استان تهران در ادامه با اشاره به کشف یکهزار و ۵۲ سکه عتیقه در مرکز فساد و فحشاء در کلات کرج در تشریح این حادثه، گفت: مقارن ساعت ۱۱:۲۰ ظهر روز ۲۴ فروردین ماه، در پی عملیات‌های شناسایی، خانه‌ای در منطقه «کلات» کرج که توسط سه متهم به نامهای «خبیر» ، «علیرضا» و «هوشنگ» تبدیل به مرکز فساد و فحشاء شده بود، شناسایی و پس از هماهنگی مرجع قضایی، ماموران انتظامی به محل ورود پیدا کردند.


بدین ترتیب تعدادی از متهمان که در محل مورد نظر اقدام به شرب خمر و استعمال مواد کرده بودند، دستگیر شدند.


به گزارش ایسنا ماموران در بازرسی از این محل، یکهزار و ۵۲ سکه عتیقه کشف کردند.


سردار زارعی اضافه کرد: در بازجویی از متهمان، مشخص شد: این افراد علاوه بر راه‌اندازی مرکز فساد و فحشاء اقدام به فروش این سکه‌های نیز می‌کرده‌اند که تاکنون وضعیت اصل یا تقلبی بودن سکه‌ها مشخص نشده است.دستگیری سارقان لوازم برقی لوکس پس از ۴۰۰ میلیون ریال سرقت


رییس پلیس استان تهران در ادامه با اعلام دستگیری عضو یک باند که لوازم برقی لوکس را از منازل و مغازه‌ها سرقت می‌کردند، به ایسنا گفت: در حالی که ماموران کلانتری مرکزی کرج در حال انجام پیگیری در خصوص سرقت‌های مشابه در محدوده شهرستان بودند، وقوع یک فقره سرقت از مغازه‌ای واقع در پاساژ امیری در خیابان شهید بهشتی و ردپاهای به جا مانده در صحنه وقوع جرم به شناسایی متهمان انجامید.


سردار زارعی افزود: در جریان این شناسایی، سرکرده باند به نام «علی» به همراه سایر متهمان به هویت‌ «ناصر گربه» ، «حسین » ، «عبدالله افغانی» و «یعقوب» دستگیر و به ۱۵ فقره سرقت لوازم لوکس همچون ویدیو، دوربین فیلمبرداری، طلا و جواهرات با شیوه قفل زنی معترف شدند.


در ادامه بررسی‌های جهت شناسایی مالخر وسایل مسروقه، پلیس موفق به شناسایی ردپای دایی متهم اصلی پرونده که فروشگاه لوازم صوتی داشت، شد و به این ترتیب با دستگیری این مظنون، وی به خرید ۴۰۰ میلیون ریالی وسایل مسروقه از خواهرزاده‌اش اعتراف کرد.


با مشخص شدن ابعاد این پرونده، متهمان با قرار قضایی روانه زندان شدند.استعمال مواد مخدر سارقان حرفه‌ای را پس از ۴۴ فقره سرقت لو داد


فرمانده انتظامی استان تهران در خصوص دستگیری اعضای یک باند سرقت در «مارلیک» کرج اظهار کرد: در این پرونده ماموران پلیس حین گشت زنی در منطقه مارلیک موفق به شناسایی متهمان سابقه‌دار به نامهای «حامد» و «مجید» داخل خودرویی شدند که به مواد مخدر اعتیاد داشتند، از این رو با توجه به مشکوک بودن رفتار سرنشینان اقدام به بازرسی خودرو کردند.


بر این اساس ابراز جوشکاری و وسایل پرس و سایر ملزوماتی که عمدتا سارقان جهت باز کردن درب محل مورد نظر استفاده می‌کنند در صندوق عقب خودرو کشف شد.


بدین ترتیب با دستگیری دو مظنون معتاد و انجام تحقیقات و بازجویی فنی از متهمان، آنها به ارتکاب ۴۴ فقره سرقت از انباری‌ها، داخل خودروها و منازل مسکونی با همکاری سایر اعضای باند به نامهای «علی»، «بهمن» و «بهزاد» اعتراف کردند.


به گفته سردار زارعی، با دستگیری سارقان، سه مالخر به هویت «عباس» ، «مهدی» و «سیاوش» نیز در حالی شناسایی شدند که با دستگیری متهمان، تعداد قابل توجهی از اموال مسروقه کشف و به صاحبان مسترد شد.