دستگیری قاچاقچیانی که در جریان درگیری مسلحانه با پلیس در یک مدرسه سنگر گرفتند

قاچاقچیان مواد مخدر که در جریان بازپس‌گیری طلبشان طی یک درگیری مسلحانه درکوره‌های آجرپزی پاکدشت، عضو بدهکار را در ورامین به گروگان گرفته بودند، در حالی مورد شناسایی پلیس قرار گرفتند که دو تن از آنها به هلاکت رسیده و سه تن دیگر مجروح شدند.


سردار رضا زارعی، فرمانده انتظامی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» ایسنا در تشریح این حادثه گفت: مقارن ساعت ۱۶:۳۰عصر روز ۱۵ اسفندماه، در پی اعلام یک فقره آدم‌ربایی مسلحانه از سوی فرمانده انتظامی ورامین، ماموران پلیس طی رد زنی‌ها در ایستگاههای ایست و بازرسی «حسین‌آباد» به سمت «شریف‌آباد»، به سرنشینان یک دستگاه پژو عبوری مشکوک شده و جهت کسب اطلاعات به تعقیقب خودرو مظنون پرداختند.


بدین ترتیب در جریان عملیات تعقیب وگریز، پلیس پی برد: سرنشینان خودرو، اعضای یک باند ۵ نفره قاچاق مواد مخدر هستند که از استان‌های شرقی و مرکزی کشور جهت اخذ طلب خود از یکی از همدستانشان به ورامین عزیمت کرده‌اند.


به گزارش ایسنا در حالیکه عملیات پلیس جهت دستگیری متهمان آغاز شده بود، قاچاقچیان با استفاده از اسلحه کلاش و نارنجک با عضو بدهکار باند که ساکن ورامین بود، درگیر شدند.


این در حالی بود که ادامه این درگیری‌های مسلحانه بین دو گروه مجرم به منطقه‌ کوره‌های آجرپزی حوالی پاکدشت کشیده شد که در جریان آن، قاچاقچی بدهکار توسط اعضای ۵ نفره باند مسلح به گروگان گرفته شد.


بدین ترتیب با حضور ماموران پلیس در محل حادثه، اعضای این باند با پرتاب نارنجک به سوی ماموران اقدام به فرار کرده و در جریان تعقیب و گریز در حالی که پلیس به دستگیری متهمان بسیار نزدیک شده بود، قاچاقچیان مسلح با تهدید اسلحه به مدرسه‌ای واقع در «خاتون‌آباد» پاکدشت وارد شده و با سنگرگیری در این مدرسه، ادامه درگیری ماموران با قاچاقچیان سرانجام با به ‌هلاکت رسیدن دو تن از اشرار و مجروح شدن ۳ تن دیگر پایان یافت.


به گزارش ایسنا با آزادی عضو به گروگان‌گرفته شده این باند، پلیس موفق به شناسایی و دستگیری دو تن از افرادی شد که با این متهم همدستی داشته‌اند.


 همچنین در حالی که یکی از ماموران پلیس در جریان درگیری مسلحانه از سوی تبهکاران از ناحیه کتف زخمی شد، پلیس موفق به کشف و توقیف ۴ قبضه اسلحه کلاش، ۳۰۰ تیر فشنگ جنگی و یک قبضه نارنجک به همراه سایر متعلقات مربوطه از ۵ عضو دستگیر شده باند قاچاق مواد مخدر شد.


تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.