دستگیری مظنون اصلی به ارتکاب قتل های اخیر زنان در کرج

فرمانده انتطامی استان تهران از دستگیری مظنون اصلی قتل های اخیر زنان در کرج خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس ، سردار علیرضا اکبر شاهی، فرمانده انتطامی استان تهران با اعلام این خبر گفت:به دنبال وقوع و کشف چندین فقره قتل زنان در منطقه کرج در طی ۶ ماه گذشته و از آنجا که مشابهت هایی در نحوه قتل و رها ساختن اجساد مشاهده می شد، ستاد ویژه ای در پلیس آگاهی استان تهران مرکب از کارآگاهان مجرب و متخصص جنایی تشکیل شد.


اکبر شاهی افزود: کارآگاهان این ستاد با هدف بررسی فنی و تخصصی پرونده های چند قتل اخیر ماموریت خود را آغاز کرده که نهایتآ با انجام اقدامات پلیسی – اطلاعاتی و بررسی بانک های اطلاعاتی پلیس آگاهی ، سرنخ هایی را در خصوص قاتل احتمالی و شگرد ها و محل های تردد و اختفای وی بدست آوردند. ولی به لحاظ فقدان دلایل و مدارک قانونی کافی ضمن اشراف و اطمینان از عدم امکان وقوع قتل جدید، وی را تحت کنترل قرار دادند.


فرمانده انتطامی استان تهران با اظهار تاسف از انعکاس اخبار این قتل ها در دو نشریه بدون هماهنگی با پلیس و در نظر گرفتن ملاحظات امنیتی- اجتماعی  گفت: این موضوع متاسفانه موجب هوشیاری فرد مظنون و سبب فرار وی از استان و به تبع آن تاخیر و دشواری افزون تر ماموریت گردید. لکن با تلاشهای مضاعف و با پیگیریهای بعدی رد پای وی در یکی از استانها شناسایی و تیمهای پلیس آگاهی مجدداٌ وی را تحت نظر قرار دادند که خوشبختانه در تاریخ ۱۹تیر ماه سال جاری پس از حصول اطلاعات جدید فرد مظنون بازداشت گردید.


سردار علیرضا اکبر شاهی در ادامه گفت: متهم در جریان تحقیقات و بازجوئی های بعمل آمده تا کنون به ارتکاب تعدادی از قتلها به صورت ضمنی اعتراف کرده که تحقیقات پلیسی مفصل در این رابطه ادامه دارد و ان شاءالله در روزهای آتی با تکمیل این تحقیقات، اطلاعات کامل و جزئیات امر در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.