دستگیری ۲۰۸ اوباش در تهران

رئیس پلیس امنیت تهران از دستگیری ۲۰۸ نفر از اراذل و اوباش سابقه دار تهران طی اجرای مرحله دوم افزایش “امنیت اجتماعی” خبر داد و گفت: پلیس با شناسایی اراذلی که در مرحله اول به دلیل تبلیغات صورت گرفته از پاتوق ها و مخفیگاه هایشان متواری شده بودند ، پرونده ای تشکیل داد و با هماهنگی دادستانی موفق به دستگیری آنها شد که ۲۰۰ نفر از آنها به دلیل اتهاماتشان روانه زندان شدند.
سردار محمدرضا علیپور روز گذشته در جمع خبرنگاران با تاکید بر استمرار دایمی طرح افزایش امنیت اجتماعی در تهران ، خاطرنشان کرد: از این پس با تقسیم بندی مناطق به لحاظ نیازمندی ها و مسائل اجتماعی و براساس اولویت های جرم ، برقراری امنیت اجتماعی به صورت خاص هدف گذاری شده و به شکل جاری از سوی پلیس امنیت پیگیری می شود. وی با اعلام این که در مرحله اول اجرای طرح امنیت اجتماعی ، یکهزار و ۴۱۴ نفر از اشرار و اراذل و اوباش به زندان فرستاده شدند ، گفت : در مرحله دوم اجرای این طرح ، یکهزار و ۵۰۰نفر از افراد آسیب پذیر و برهم زننده امنیت اجتماعی را که مستعد تبدیل شدن به اراذل و اوباش بودند ، شناسایی کردیم و تحت مراقبت و کنترل قرار دادیم.
وی ، اقدامات مجرمانه ای همچون برپایی پاتوق های فساد ، ورود و توزیع مشروبات الکلی ، موادمخدر صنعتی و روانگردان ها ، ایجاد مزاحمت برای شهروندان و نوامیس مردم ، اوباشگری و ایجاد ناامنی در محله های تهران را اصلی ترین جرایم ارتکابی این دسته از دستگیرشدگان در مرحله دوم اجرای طرح افزایش امنیت اجتماعی در تهران برشمرد. وی با اعلام کشف ۵۰ قبضه سلاح از متهمان دستگیر شده طی این مدت اظهار کرد: از مجموع سلاحهای کشف شده ، ۳۵ قبضه سلاح شکاری و ۱۵ قبضه کمری و جنگی بوده است و در این ارتباط ۱۵ متهم نیز دستگیر شدند.


مشروب های مرگ آور


رئیس پلیس امنیت تهران با اعلام این که با اجرای مرحله دوم طرح افزایش امنیت اجتماعی ، پلیس موفق به کشف ۲۸ هزار قوطی مشروبات الکلی در تهران شده است ، گفت : این محموله که از سوی قاچاقچیان در طول ایام ماه محرم وارد تهران شده بود ، در ۴ انبار تهران واقع در شهرک غرب نگهداری می شد که با انجام کارهای اطلاعاتی از سوی ماموران پلیس امنیت کشف شد و ۶ متهم دستگیر شدند. سردار علیپور با هشدار به جوانان مبنی بر تقلبی بودن مشروبات الکلی وارد شده به تهران گفت : در حالی که برخی از نمونه های مشروبات الکلی ، ظاهری فریبنده و جذاب برای استفاده کنندگان دارند ، متاسفانه اغلب آنها دارای اقلام رسوباتی بوده که در اثر مصرف ، تاثیرات مخرب روانی بر جای می گذارد.