دستگیری ۲۹ عضو باند فساد در تهران


 
images/20060723/bound.jpg
 
یک باند فساد که از چندی پیش به صورت غیرمحسوس برای شناسایی اعضای باند تحت کنترل پلیس قرار داشت ، متلاشی و ۲۹ عضو این باند دستگیر شدند.
به گزارش خبرنگار جام جم ، چندی پیش فردی در تماس تلفنی با ماموران انتظامی از فعالیت گسترده یک باند فساد در تهران خبر داد. به دنبال این تماس موضوع پس از طی مراحل مربوط به مسوولیت ماموران انتظامی به مرکز عملیات ویژه معاونت اطلاعات نیروی انتظامی ارجاع و ماموران این مرکز متوجه شدند زنی به هویت رویا که یک مجرم سابقه دار در زمینه تشکیل خانه های فساد است ، علاوه بر فعالیت در تهران در شهرهای مختلف از جمله جزیره کیش پس از حضور در مناطق مختلف و ارتباط با زنان و دختران جوانی که به نوعی دارای مشکلات خانوادگی هستند ، آنها را به بهانه های واهی و دروغین فریب داده و سپس به باندهای فساد می کشاند.


۱۵ روز مراقبت


با به دست آمدن این اطلاعات ، ماموران در مرحله بعدی محل سکونت رویا را شناسایی کرده و به مدت ۱۵ روز او را به صورت غیرمحسوس تحت کنترل قرار دادند. بنابراین گزارش ، ماموران عملیات ویژه اطلاعات ناجا، پس از شناسایی اعضای باند به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۲۱ تهران روز گذشته در یک عملیات ویژه و ضربتی موفق شدند ۲۹ عضو این باند متشکل از ۱۵ زن و ۱۴ مرد را دستگیر کنند.


آغاز تحقیقات


با دستگیری متهمان مشخص شد ، تعدادی از آنها دارای سوابق کیفری هستند و برای چندمین بار است که دستگیر می شوند. بررسی های اولیه نشان می دهد سرکرده باند پس از شناسایی زنان و دخترانی که با خانواده خود مشکل داشته اند، آنها را اغفال و سپس به باند فساد کشیده است.
یکی از متهمان به هویت لیلا ۲۷ ساله دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم کامپیوتر در اعترافات خود گفت : سال ۷۴ پس از جدایی از همسرش در یک شرکت کامپیوتری فعالیت می کرده است که به دلیل اختلاف با مدیر شرکت اخراج شده و در ادامه به دام باند فساد افتاده است.
با تحقیق از متهمان دستگیر شده و صدور دستور قضایی ، متهمان برای ادامه تحقیقات در اختیار ماموران قرار گرفتند تا درخصوص اعمال مجرمانه آنها و شناسایی کسانی که با آنها در ارتباط بوده اند اقدام قانونی انجام شود. محمد میری یکی از کارشناسان مسائل اجتماعی درخصوص گرایش زنان و دختران به باندهای مافیایی فساد به خبرنگار ما گفت : بررسی وکنکاش در این ارتباط نشان خواهد داد که این افراد اگرچه در یک بعد به دلیل بروز ناهنجارهای اجتماعی دچار انحراف شده اند اما روی دیگر سکه نیز حاکی از عدم ارتباط بهینه در محیط خانوادگی آنها بوده است و چه بسا بی توجهی به مقوله خانواده ، طلاق و دیگر مسائل خانوادگی جملگی موجب شده است تا آنها به راحتی از سوی افراد سودجو و شیاد اغفال شده و در دام باندهای مافیایی گرفتار شوند.