دستگیری موبایل‌قاپ ۱۹ ساله در بازار تهران (+عکس)

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری موبایل قاپ ۱۹ ساله با ده ‌ها فقره سرقت در بازار تهران خـبـر داد.

به گزارش خبرینه و به نقل از ایسنا، در چهاردهم اردیبهشت ماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری ۱۱۳ بازار به مأموران اعلام نمود که گوشی تلفن همراهش توسط تک سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ و به شیوه موبایل قاپی به سرقت رفته است .

دستگیری موبایل‌قاپ 19 ساله در بازار تهران (+عکس)

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع موبایل قاپی و به دستور دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه ۳۴ تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .و مالباخته پس از حضور در پایگاه هفتم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در محدوده بازار به صورت پیاده در حال صحبت با گوشی گوشی موبایل بودم که ناگهان تک سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ ، به من نزدیک شد و در یک لحظه اقدام به قاپیدن گوشی کرده و از محل متواری شد  .

در ادامه اقدامات پلیس آگاهی تهران بزرگ در شناسایی و دستگیری خریداران اموال مسروقه ، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از خریداران گوشی ‌های گوشی موبایل مسروقه در محدوده میدان شوش شدند، با دستگیری این شخص ، وی به خرید گوشی ‌های گوشی موبایل از یکی از سارقان موبایل به نام سامان اعتراف نمود .

با معرفی سامان . خ ۱۹ ساله از سوی خریدار گوشی ‌های گوشی موبایل مسروقه، بلافاصله وی به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه موبایل قاپی که به صورت تک نفره سرقت هایش را انجام می‌ دهد ، مورد شناسایی قرار گرفت، با شناسایی مخفیگاه سامان در منطقه فردیس کرج ، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با دریافت نیابت قضایی به شهرستان کرج اعزام و سامان را در مخفیگاهش دستگیر کردند .

سامان . خ پس از انتقال به پایگاه هفتم آگاهی و مواجه حضوری با خریدار گوشی ‌های گوشی موبایل مسروقه مجبور به اعتراف شد و صراحتا به ده ‌ها فقره سرقت در مناطق مرکزی شهر تهران به ویژه در محدود بازار تهران ، خیابان بهشت ، میدان فردوسی ، سعدی و همچنین فدائیان اسلام ، مجاهدین اسلامی ، مخبر الدوله و … اعتراف نمود .

به گزارش خبرینه و به نقل از ایسنا، بر بنیاد اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خـبـر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم به انجام ده ‌ها فقره سرقت به شیوه موبایل قاپی ، شناسایی متهم توسط تعدادی از شکات و مالباختگان و به منظور شناسایی سایر جرایم ارتکابی از سوی متهم و همچنین مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر سامان . خ از سوی مقام قضایی صادر شده است ، لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌ شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هفتم پلیس آگاهی در میدان پانزدهم خرداد مراجعه کنند.