دستگیری ۳ زن و ۸ مرد در خانه فساد

یک زن برای پیدا کردن دزدان کیف‌قاپ، به جست‌وجوی جی‌پی‌اسی پرداخت تا اینکه مخفیگاه آن‌ها را در مرکز پایتخت شناسایی نمود.

خانه فساد

پلیس وقتی پا در مخفیگاه دزدان گذاشت نمی‌دانست ۱۱زن و مرد در آنجا مرکز فساد و فحشا راه انداخته‌اند.

چند روز پیش زنی که در یک شرکت تجاری در پایتخت کار می‌کرد از محل کارش خارج شد تا به خانه برود. حوالی میدان هفت‌تیر بود که ۲جوان موتورسوار به سمت او رفتند و در یک لحظه کیفش را از دست او قاپیدند و فرار کردند.

زن جوان شروع کرد به فریاد زدن اما دزدان در شلوغی خیابان ناپدید شدند. در چنین شرایطی مالباخته به اداره پلیس رفت و به طرح شکایت پرداخت. او گفت: داخل کیفم ۲موبایل بود که روی یکی از آن‌ها که متعلق به شرکت محل کارم است جی‌پی‌اس وصل است. علاوه بر این، پول، مدارک و کارت‌های عابربانکم به همراه رمزشان نیز به سرقت رفته است.

زن جوان پس از آنکه شکایت خود را مطرح کرد، ترجیح داد که دست‌روی‌دست نگذارد و خودش هم برای پیدا کردن سارقان کیف‌قاپ دست به‌کار شود. او از طریق جی‌پی‌اسی که روی یکی از موبایل‌‌ها نصب بود و بررسی برنامه کامپیوتری موفق شد موقعیت سارقان را شناسایی کند.

این درحالی بود که چند ساعت بعد پیامکی به دستش رسید که نشان می‌داد ۱۰میلیونی که در حسابش بوده، سرقت شده است. با توجه به اینکه پول یکجا برداشت شده بود، او احتمال داد که دزدان با کارت عابربانک او خرید کرده‌اند. این زن جست‌وجویش را ادامه داد و سرانجام توانست آدرس دقیق خانه سارقان در حوالی هفت تیر را شناسایی کند.

خودش بی‌آنکه پلیس را خـبـر کند راهی آنجا شد و در تحقیق از همسایه‌‌ها شنید که یکی از آن خانه‌‌ها پاتوق افراد شرور است که زنان و مردان مرموزی به این خانه تردد می‌کنند. او حتی چند ساعتی خانه را زیرنظر داشت تا اینکه ۲سارقی که کیفش را سرقت کرده بودند را هنگام خروج از آنجا دید.

او دیگر مطمئن شده بود که جست‌وجوهایش نتیجه داده و موقعیت دزدان را درست شناسایی کرده است. به این ترتیب راهی اداره پلیس شد تا اطلاعات خود را در اختیار کارآگاهان قرار دهد.

۲روز از شکایت زن جوان نگذشته بود که او آدرس دزدان را در اختیار پلیس قرار داد و کارآگاهان با دستور قاضی سیدمحمودمحمدی، دادیار شعبه اول دادسرای ویژه سرقت در عملیاتی غافلگیرانه وارد پاتوق سارقان شدند. ۳زن و ۸مرد در آنجا دستگیر شدند و کارآگاهان در بازرسی خانه، چندین کارت عابربانک، وسایل کاربرد مواد‌مخدر، چند کیف زنانه و یک کلت کمری کشف کردند.

از سویی در میان مردان دستگیر شده، ۲ سارقی که کیف زن جوان را سرقت کرده بودند شناسایی شدند و شواهد نشان می‌داد که سرقت‌های زیادی رقم زده‌‌اند. اما این پایان ماجرا نبود چراکه کارآگاهان در تحقیقات خود پی‌بردند که آنجا یک مرکز فساد و فحشا هم بوده که متهمان پول خوبی از این راه به جیب زده بودند.

یکی از زنان دستگیر شده اهل شهرستان بود و مدرک فوق‌لیسانس داشت. او که از طریق تلگرام با سرکرده باند سرقت و فحشا آشنا شده و برای کار به تهران آمده بود نقش آرایشگر باند را به‌عهده داشت.

او دخترانی که به مرکز فساد و فحشا می‌رفتند آرایش می‌کرد تا آن‌ها را زیبا نشان دهد. ۲زن دیگری که عضو این باند بودند با سارقان باند همکاری داشتند. این دو زن با کارت عابربانک‌های مسروقه به طلافروشی‌های خیابان کریم‌خان می‌رفتند و سکه می‌خریدند.

سرکرده باند که مردی جوان است اقرار کرد که مدتی قبل اسلحه کلت کمری خریده و برای محافظت از خود و اعضای باند در خانه نگه داشته بود. از سویی سارقان کیف‌قاپ به ده‌‌ها فقره کیف‌قاپی در محدوده مرکز پایتخت اقرار کردند و تحقیق در این خصوص از سوی مأموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ادامه دارد.

همشهری