دلخوری مجلس درباره پرونده بورسیه‌ها

  

تسنیم نوشت:

محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره وضعیت دانشجویان بورسیه، گفت: ما از وزارت علوم و مسئولان این وزارتخانه انتظار داشتیم به حرف‌ها و سخنان خود عمل کنند.

وی افزود: در آخرین گزارشی که وزیر علوم درباره بورسیه‌ها به رسانه‌ها ارائه داد، اعلام کرد تنها ۳۸ دانشجوی بورسیه واجد شرایط دریافت بورس نبودند و این به این معنی است که مابقی دانشجویان که نزدیک به سه هزار و هفتصد نفر هستند مشکلی برای دریافت بورس ندارند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مراجعات دانشجویان بورسیه به نمایندگان مجلس، تصریح کرد: طیف مراجعه‌کننده به ما بسیار زیاد است. این موضوع گویای این است که ممکن است مصوباتی که وزارت علوم بر روی کاغذ داشته و ابلاغ کردند عملیاتی نشده باشد.

زاهدی تصریح کرد: از عملکرد وزارت علوم در اجرا شدن این مصوبات دلخوریم. امیدواریم آقای دکتر فرهادی شخصا وقت گذاشته و موضوع را پیگیری و بررسی کند که آیا دستوراتی که ابلاغ کردند، عملیاتی شده یا نه؟

وی درباره ارجاع این پرونده به قوه قضائیه اضافه کرد: کمیسیون اصل ۹۰ اگر تشخیص دهد حتما این کار را انجام خواهد داد.

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۱ September 2015 | 8:15 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.