“دل بوسکه” سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا شد

سرمربی پیشین باشگاه رئال مادرید اسپانیا به طور رسمی جانشین لوئیس آراگونس شد.به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، “ویسنته دل بوسکه” که ۵۷ سال سن دارد به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال اسپانیا و جانشین لوئیس آراگونس معرفی شد.


وی نخستین بار روز۲۰ آگوست در دیدار دوستانه اسپانیا برابر دانمارک سرمربیگری تیم ملی کشورش را عهده دار خواهد بود. نخستین بازی رسمی دل بوسکه نیز دیدار حساس برابر بوسنی در چارچوب بازی های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ است که ۶ سپتامبر در مورسیا برگزار خواهد شد.


آنخل ماریا، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا نام دل بوسکه را به عنوان نامزد کسب سمت سرمربیگری تیم ملی نزد کمیته اجرایی فدراسیون معرفی کرده بود که با موافقت مواجه شد. دل بوسکه روز پنج‌شنبه طی یک نشست مطبوعاتی به رسانه ها و خبرنگاران معرفی می شود.دل بوسکه پیش از اخراج از رئال مادرید دوبار قهرمانی در لالیگا، دو بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و یک مقام قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان را به همراه تیم پایتخت کسب کرده بود.


وی بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۵ سابقه سرمربیگری بشیکتاش ترکیه را نیز در کارنامه دارد. دل بوسکه فصل گذشته مدیر ورزشی باشگاه کادیز بود.


وی به عنوان بازیکن ۵ بار قهرمانی در لالیگا و ۴ بار قهرمانی در جام حذفی اسپانیا را به همراه رئال مادرید تجربه کرده است.انتهای پیام