دماغ سوخته اسرائیلی می خریم !


عرض نکرده بودیم شاهنامه آخرش خوش است (نزدیک غلطنامه اش). جل الخالق ! ۳۳روز از این بیان شفاف ما نگذشت که بر سرش آمد آنچه کردیم عرض ! اسرائیل را عرض می کنیم.
رفع شبهه : احتمالا پنداشته بود که عرض ما مصداق «ارز شناور» است ! رژیم صهیونیستی قریب یک ماه پیش با کلی هارت و پورت سیاسی و رجزخوانی نظامی به جنوب لبنان حمله کرد و خیال کرد این تو بمیری هم از آن تو بمیری های سابق است (در عین حال ، خدا عرفات را هم ببخشد و بیامرزد. ما که بخیل نیستیم). بدبخت اسرائیل ! بیچاره امریکا!… چی فکر می کردند ، چی شد؟ تا آنها باشند که به فکر چاه کندن برای دیگران ، آن هم در جنوب لبنان ، نیفتند. به زبان عربی ، از قول اهالی لبنان عرض می کنیم که : «من حفر بئر لاخیه فقد وقع فیه».
زیرنویس فارسی : چاه مکن بهر کسی ، اول خودت دوم کسی !
هنوز چند روزی از «زر زدن»های دیپلماسی و «زور زدن»های نظامی سران ناهمسر اسرائیل نگذشته بود که با مقاومت دلیرانه مردم لبنان مواجه شدند و حزب الله لبنان با زبان رسا و دوربرد موشک – که گویا امریکا و اسرائیل ، این زبان را بهتر و سریع تر می فهمند و در این زمینه احتمالا دوره های فشرده زبان را گذرانده اند – به آنها حالی کرد که : «از یک من ماست ( یا شماست ؛ فرقی نمی کند) چند من کره می شود گرفت؟
نظر من : البته این «من» با آن «من» فرق می کند؛ اما در عین حال ، به نظر من به اندازه ای می شود کره گرفت که با آن آشی پخت با یک وجب روغن روش !
مردم مقاوم و حزب الله محبوب لبنان به کمک همدیگر آنچنان آشی برای آش و لاش ساختن ارتش متجاوز رژیم صهیونیستی سربار گذاشتند که بنا به گفته شاهدان عینی ، تاکنون چنین آشی برای اسرائیل متلاشی پخته نشده بود. آمدند ، حمله کردند ، زدند ، کشتند که جنوب لبنان را بگیرند و مقاومت حزب الله را درهم بشکنند اما یک چیزی هم از دست دادند. اعتماد مردم خودشان را و انسجام دولت خودشان را و… بعضی چیزهای دیگر خودشان را.
آخر شاهنامه : حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای ، پیروزی بزرگ ملت استوار و صبور لبنان در مقابل اشغالگران صهیونیست را تبریک گفت و همزمان رئیس ستاد ارتش اسرائیل به خاطر شکست وارده از مردم اسرائیل عذرخواهی کرد عذر بدتر از گناه !
اسرائیل تا به اکنون در چنین موضع ضعفی نیفتاده و در چنین وضعیت استیصال گونه ای تن به قبول قطعنامه سازمان ملل و پذیرش آتش بس پیشنهادی شورای امنیت نداده بود. کاری هم نمی شود کرد. خودکرده (خود غلط کرده) را تدبیر نیست.
خودش آتش جنگ را با هیزمهای اهدایی امریکای هیزم کش ، برافروخت و حالا هم دودش به چشم خودش ، باید ذلیلانه زیر بار آتش بس برود. پس بس است دیگر آتش ! بقیه دولتمردان رژیم صهیونیستی هم هر کدام به زبانی دارند همان را می گویند که وزیر دفاع سابق اسرائیل گفته است : «باید بپذیریم که در این جنگ شکست خورده ایم».
نخست وزیر اسرائیل : ما در دو جبهه داخلی و مرزی ، متحمل ضربات دردناکی شدیم.
پرسش فلسفی : اگر این ضربات وارده به تشکیلات اسرائیل به همان ناحیه هایی که ما فکر می کنیم خورده باشد ، واقعا چه دردی می کشند. با این حال ، سوال اساسی بسیاری این است که آیا دردش بیشتر است یا سوزش؟!… مساله این است.
نشر اکاذیب : عده ای افراد معلوم الحال از دیروز چنین شایع کردند که بخشی از خوشحالی و شادمانی مردم ایران و حتی جشنی هم که دیروز گرفتند ، همه به خاطر بازگشت جناب «میرفتاح» به ستون «خنده جام» می باشد که البته تا حدودی هم همین طور می باشد اما این که فقط و انحصارا به خاطر آن می بوده باشد را شدیدا تکذیب نموده نشر این قبیل مطالب را زاییده و ساخته و پرداخته ذهنی کسانی می دانیم که می خواهند شادی مردم ما به خاطر شادی مردم لبنان را در اذهان عمومی کمرنگ جلوه دهند. یقینا خود جناب میرفتاح هم راضی به این القاء شبهه و تشویش اذهان عمومی و خصوصی (و بلکه خصوصی تر) نیستند. به هر حال خوشحالیم.


رضا رفیع