ده‌نمکی: ” اخراجی‌های ‪ ” ۲‬ساخته می‌شود“مسعود ده‌نمکی” نویسنده و کارگردان سینما از ساخت فیلم “اخراجی‌های ‪ “۲‬در پاییز امسال خبر داد.ده‌نمکی روز شنبه در مشهد به خبرنگار ایرنا اعلام کرد: هم‌اکنون در مرحله نوشتن فیلمنامه اخراجی‌های ‪ ۲‬هستم و اگر مجوز آن داده شود در پاییز کار ساخت آن را شروع خواهیم کرد.


وی اطلاع بیشتری از جزییات این فیلم نداد.


او همچنین گفت: اگر قرار باشد مفاهیم دفاع مقدس در یک فیلم به نمایش گذاشته شود، بازگویی این مفاهیم نباید همراه با افراط و تفریط باشد.


وی افزود: در بعضی از فیلم‌ها این مفاهیم به جای تبدیل به مفاهیم جنگ به ضد جنگ تبدیل شده اما این موضوع را می‌توان در یک هم‌اندیشی با حضور منتقدان مختلف بررسی کرد.


ده‌نمکی با اشاره به اینکه امسال ‪ ۱۰‬فیلم در زمینه دفاع مقدس در کشور ساخته شده، گفت: مطبوعات ما جنگ را درشت می‌نویسند، درست نمی‌نویسند.


او با اشاره به اینکه امیدوارم سینمای ما جنگ را درست بنویسد، افزود:
با بالا بردن آمار فیلم‌های دفاع مقدس شاید مفاهیم اصلی آن گویا نشود.


وی همچنین رفتار خود را در جشنواره فیلم فجر ناشایست ندانست و گفت: من آن را ناشایست نمی‌دانم بلکه یک اعتراض بود ما باید یاد بگیریم که زمانی که قرار است عدالت زیرپا گذاشته شود، داد بزنیم.


وی در پاسخ به منتقدان خود گفت: آنها حق‌دارند انتقاد کند و ما هم حق داریم جواب بدهیم و قضاوت به عهده مردم است.


ده نمکی همچنین از در دست داشتن فیلمنامه فیلم جدیدی به نام “رسوایی” خبر داد و گفت: معلوم نیست کدام فیلم (رسوایی یا اخراجی‌های ‪ (۲‬زودتر ساخته شود.ک/‪۳‬