ده‌نمکی: به نفع اکبر عبدی نیست که جوابش را بدهم

در پی انتقادهایی که اکبر عبدی در مصاحبه اخیرش درباره مسعود ده‌نمکی و بازی در سه گانه اخراجی‌ها مطرح کرد، مسعود ده‌نمکی هم به این ادعاها واکنش نشان داد.

ده‌نمکی در بخش‌هایی از گفت‌وگوی خود با یکی از روزنامه های صبح به انتقادات اخیر اکبر عبدی در یک جمله کوتاه پاسخ داد: «به نفع اکبر عبدی نیست که بخواهم به اظهارات او جواب بدهم و بهتر است در این زمینه چیزی نگویم.»

عبدی در گفت‌وگوی مذکور درباره حضورش در سه قسمت اخراجی‌ها گفته بود:

– شروع کار من با اخراجی‌ها به واسطه آقای کاسه‌ساز، تهیه‌کننده کار بود. ایشان لطف کردند و فیلمنامه را پیشنهاد دادند و من نیز بازی کردم.

همه چیز خوب بود و از حضورم در این گروه راضی بودم. برای همین در اخراجی‌های ۲ هم حضور یافتم؛ ولی از اواسط اخراجی‌های ۲ همه چیز عوض شد و آقای ده‌نمکی تحت تاثیر یکی از بازیگران قرار گرفت. اتفاقات دیگری افتاد و همه چیز شد مافیا بازی که اصلا دوست ندارم راجع به آن صحبت کنم؛ چون خاطرات خوبی را برایم یادآوری نمی‌کند.

– در اخراجی‌های ۳ نیز دیدم چه من باشم و چه نباشم از صحنه‌ها و اضافات اخراجی‌های ۱ استفاده می‌کنند و یک بایرام لودر می‌سازند. من نیز گفتم می‌روم تا شندرغاز گیرم بیاید. فقط به خاطر پول رفتم و در کل، طی ۴ جلسه فیلمبرداری در این فیلم حضور داشتم.

– در اخراجی‌های ۲ وقتی فیلمنامه را با ده‌نمکی مرور می‌کردیم به او پیشنهاد دادم که برای جذاب شدن داستان بخش خانوادگی آن را پررنگ کند و سوژه هواپیما ربایی را به او دادم؛ ولی ایشان هیچ وقت به این موضوع اشاره نکرد و نگفت ایده از من بود و آن را به نام خودش تمام کرد، اما در مورد کلیت کار صحبت‌هایی با هم کرده‌ایم.

۲۵ مرداد ۱۳۹۰